10. října 2017 17:00 Lidovky.cz > Sport > Ostatní sporty

Vyplatí se Djokovičovi altruismus? Lidem v nouzi bude dávat jídlo zdarma

Bude Novaku Djokovičovi charitativní restaurace vydělávat? | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Bude Novaku Djokovičovi charitativní restaurace vydělávat? | foto: ČTK/AP

bělehrad Nucená pauza kvůli zranění dopřála srbskému tenistovi Novaku Djokovičovi dostatek času na přemýšlení a bývalý první hráč světového žebříčku přišel s novým projektem.

Dvanáctinásobný grandslamový šampion otevřel ve vlasti svou už třetí restauraci, tentokrát ale s charitativním podtextem. 

Třicetiletý rodák z Bělehradu slibuje, že lidem bez domova a v nouzi dá v podniku jídlo s sebou zdarma.

„Peníze pro mne nejsou problém. Vydělal jsem dost, abych mohl nakrmit celé Srbsko,“ prohlásil Djokovič, jenž tenisem vydělal více než 108 milionů dolarů (2,371 miliardy korun). 

V roce 2015 jako první hráč získal na prize money více než 20 milionů za sezonu. Letošní utrápený ročník ale ukončil kvůli zranění lokte už po Wimbledonu.

Wimbledon 2017: Novak Djokovič si ve čtvrtém setu souboje s Andrianem...
Wimbledon 2017: zraněný Slovák Martin Kližan musel zápas s Novakem Djokovičem...

„Myslím, že si to zaslouží za to, jak mě celé roky podporovali,“ citovala britská média Djokoviče, kterému plynou další nemalé příjmy od sponzorů. Jak přesně bude nový koncept fungovat, zatím není jasné.

V roce 2009 otevřel v srbské metropoli svou první restauraci s názvem Novak. Vloni v létě rozjel veganskou restauraci Eqvita v Monte Carlu, kde žije. 

Na zahájení provozu pozval své tenisové přátele, mimo jiné i české tenisty Radka Štěpánka a Tomáše Berdycha.

ČTK