Pátek 22. října 2021, svátek má Sabina
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Wiggins pyká za oslavy. Ztratil zlatou medaili, díky níž vstoupil do historie

Sport

  14:18aktualizováno  14:19
RIO DE JANEIRO/PRAHA - „Jdeme slavit, čeká nás pěkná kocovina,“ hlásil bezprostředně po vítězném finále stíhacího závodu družstev britský cyklista Bradley Wiggins. O tom, že oslavy olympijského zlata a světového rekordu byly důkladné, svědčí i to, že Wiggins svou medaili ztratil.

Bradley Wiggins ještě před tím, než svou zlatou olympijskou medaili ztratil. foto: Reuters

Když novinářka BBC Claire Baldingová potkala v sobotu večer v olympijské vesnici partičku britských medailistů, všichni ukazovali své úlovky do kamery. Až na Wigginse. „Ztratil jsem ji,“ přiznal s drzým úsměvem cyklista.

Reportérka byla viditelně zaskočená. „Tak tedy doufám, že ji najdete, protože jinak bude na eBayi pěkně drahá,“ soukala ze sebe Baldingová s odkazem na největší světový aukční server.

Ačkoliv by někdo mohl namítnout, že večírek okořeněný ztrátou nejcennější sportovní trofeje sportovci chlubícímu se rytířským titulem Sir nesluší, Wiggins a jeho kolegové z vítězného kvarteta Ed Clancy, Owain Doull a Steven Burke si řádnou oslavu jistě zasloužili.

Vždyť v jednom z nejdramatičtějších závodů těchto her porazili největšího rivala z Austrálie, navíc ve světovém rekordu 3:50,265 minuty. Pro Bradleyho Wigginse, vítěze Tour de France z roku 2012, navíc šlo o poslední závod kariéry.

„Mé děti potřebují opravdového tátu. A má žena zase opravdového manžela,“ řekl Wiggins, jenž se díky osmé medaili (pět zlatých, jedno stříbro a dva bronzy) stal nejúspěšnějším britským sportovcem všech dob.

Zlatý britský dráhařský tým: Edward Clancy, Steven Burke, Owain Doull a Bradley...
Bradley Wiggins získal svou osmou olympijskou medaili a je tak nejúspěšnějším...

„Chtěl jsem končit přesně takhle, na vrcholu. A ne v dešti na nějakém mizerném závodě ve Francii. Tohle je nejlepší možný konec, který jen mohl být. Klobouk dolů před Australany, jeli skvěle. Je úleva, že jsme to zvládli,“ řekl Wiggins v narážce na Tour de France.

Medaili možná už fenomenální britský cyklistka nenajde, euforii z historického triumfu mu však už nikdo nevezme. Navíc má Sir Wiggins v zásobě další čtyři zlaté.

Syndrom Petra Pana. Proč někteří muži nikdy nedospějí a žijí jako paraziti

Premium V každém chlapovi zůstává kousek kluka, ale musí to být právě jen ten kousek. Pokud muž nechce vyrůst a převzít...

Čína má Evropu v hrsti, za pár týdnů dojde hořčík. Auto bez něj nevyrobíte

Premium Vše nasvědčuje, že současná čipová krize v automobilovém průmyslu je jen zahřívacím kolem před tím, co se na Evropu...

Váš syn bude žít jen pár týdnů. Zpověď matky zesnulého hokejisty Buchtely

Premium Přežít své dítě. Pro každého rodiče ta nejhorší představa. Teprve dvacetiletý hokejista Ondřej Buchtela zemřel loni v...

Mohlo by vás zajímat