Neděle 19. května 2024, svátek má Ivo
  • Premium

    Získejte všechny články mimořádně
    jen za 49 Kč/3 měsíce

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Z Furyho se stal neviditelný muž, posmívá se neúčasti rivala na tiskovce Kličko

Sport

  18:30
LONDÝN - Po dlouhých peripetiích se minulý týden vyřešily všechny formality a byla potvrzená odveta Tysona Furyho s Vladimirem Kličkem. Na toto pondělí byla naplánovaná tisková konference k souboji, který se má uskutečnit 29. října v Manchesteru. Jenže jako kdyby mu opravdu nebylo shůry přáno...

Vladimir Kličko na tiskovce, které se Tyson Fury nezúčastnil. foto: Reuters

Nejprve si poranil Brit kotník, i když o tomto zranění si mnozí mysleli své, a odveta chystaná na 10. července tak byla odložená. Týden po tomto termínu se narodilo Furyho manželce Paris jejich třetí dítě, následně vyšlo najevo, že má opletačky s ostrovním anti-dopingovým výborem.

Důvod? Údajně už loni na jaře se měl provinit proti dopingovým pravidlům tím, že se v jeho vzorcích našly stopy nandrolonu. Obvinění britského bulváru se zatím nepotvrdilo, Fury je sice výborem i britský boxerským svazem vyšetřován, do ringu s Kličkem ale 29. října (zatím) může. Přestože verdikt, který nad ním bude vynesený, se dozví všichni zúčastnění ještě před galavečerem v Manchesteru. „Ten zápas bude, ať přijdou s jakýmkoliv rozsudkem,“ pronesl rázně Warren.

Vladimir Kličko na tiskovce, které se Tyson Fury nezúčastnil.
Vladimir Kličko na tiskovce, které se Tyson Fury nezúčastnil.

Na toto pondělí byla od 13:00 hodin naplánovaná tisková konference. Frank Warren – promotér akce i britského bijce – už seděl na svém místě. Následně ale po deseti minutých odešel do zákulisí, a když krátce po půl druhé vstoupil do sálu se svým doprovodem ukrajinský obr, následně se objevila i protistrana a všichni si rozebrali svá místa, jedno zůstalo prázdné. Židlička patřící Tysonu Furymu.

„Nemůže tu být, jelikož se mu vybila v koloně na dálnici baterie u jeho auta. Mluvili jsme spolu po telefonu, bohužel nemohl auto znovu nastartovat, a proto tu nyní nemůže být s námi,“ pronesl za svého chráněnce manažer Mick Hennessy.

„Fury tu nyní není, možná je neviditelný. Už byl za Batmana, šílence, nyní je neviditelný. Ale já jsem trpělivý, počkám si na svoji šanci. Musí se se mnou utkat a vrátit mi moje tituly. Věřím, že se nejpozději za měsíc potkáme v ringu a já porazím Tysona Furyho v jeho nejlepší formě,“ pousmál se ukrajinský obr, který následně místo tradičního pohledu face to face zapózoval fotografům s utrženým plakátem k očekávanému souboji.

„Ten zápas bude, i kdybych na něj měl Tysona dovést na zadním sedadle své motorky,“ snažil se odlehčit situaci promotér Frank Warren. A Peter Fury – trenér a strýc ostrovního obra následně dodal: „Tyson je ve skvělé kondici, už jsme zpět v kempu. Bude to velký zápas, ale bude mít ještě jasnější průběh než prve. Vladimirovi je čtyřicet let, těžko přijde s něčím novým, těžko bude silnější, nebo rychlejší. My změníme jednu, dvě věci a on půjde k zemi.“

Co na to letos na jaře čtyřicetiletý sesazený šampion? „Hezká slova. Nikdy dříve jsem neměl takovou pauzu mezi zápasy, stejně tak to není ani historicky obvyklé v případě šampiona těžké váhy. Bylo tam hodně problémů se smlouvami, ale všechno je věřím už vyřešené. Porážka s Furym loni v listopadu mi zavřela jedny dveře a otevřela další. Učinila mě posedlým, chci svoji pomstu. Jen škoda, že v takto krásný londýnský den tu předvedl Fury svoji ‚neviditelnou show‘,“ dodal Kličko.

Fanoušci se tak mají zjevně nač těšit. Dle všeho by měly být do 29. října na programu ještě dvě tiskovky, oba bijci by se měli ještě jednou potkat také v pořadu „Face Off“ stanice Sky Sports, která stejně jako RTL, HBO a BoxNation bude vysílat galavečer v přímém přenosu. Stejně tak i tuzemská Nova Sport a nový placený kanál promotéra Franka Warrena.

Pódium je tak připraveno, teď je řada na obou hlavních protagonistech.