Sobota 25. května 2024, svátek má Viola
  • Premium

    Získejte všechny články mimořádně
    jen za 49 Kč/3 měsíce

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Silná slova Lewise: Fury není šašek, létá a bodá jako Muhammad Ali

Sport

  15:00
LONDÝN - Velké poklony se dostalo současnému vládci boxerské těžké váhy Tysonu Furymu, kterého čeká 29. října obhajoba titulů WBA (Super) a WBO proti Ukrajinci Vladimiru Kličkovi. K legendárnímu Američanu Muhammadu Alimu jej přirovnal jeho krajan Lennox Lewis.

Tyson Fury a Muhammad Ali. foto: Reprofoto

Mnozí fanoušci i experti mají Furyho za šaška, který si nevidí do pusy a který si pozici nejlepšího boxera těžké váhy současnosti nezaslouží. Bývalý absolutní král této divize Lennox Lewis, který dokázal ve své kariéře porazit Mika Tysona, Evandera Holyfielda či Vitaliije Klička, je ale jiného názoru.

„Fury se pohybuje jako Muhammad Ali. Vznáší se jako motýl a bodá jako včela. To je to, co přinesl současné těžké váze,“ citovala v průběhu července ostrovní média Brita, který ovládl olympijské hry v Soulu 1988 ještě pod kanadskou vlajkou.

Podle něj má Fury šanci uspět nejen v říjnové odvetě s Vladimirem Kličkem, ale i v případném ostrovním souboji s neporaženým Anthonym Joshuou, toho času držitelem pásu mistra světa federade IBF.

„Jeho knockouty vypadají moc hezky. Je neskutečně silný, umí načasovat své údery, působí skvěle. Ale myslím, že má před sebou ještě hodně práce, že se musí ještě hodně zlepšit, aby mohl pomýšlet na případný triumf nad Furym,“ dodal Lewis přezdívaný „Lev“.

Dlužno dodat, že pochvalná slova na Furyho pohyb na nohou jistě potěšila i jeho trenéra a strýce v jedné osobě Petera. Právě on stojí za progresem v práci nohou 206 centimetrů vysokého obra, který měl do boxerského tanečníka ještě na konci roku 2011 hodně daleko.