Neděle 19. května 2024, svátek má Ivo
  • Premium

    Získejte všechny články mimořádně
    jen za 49 Kč/3 měsíce

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Marocký boxer byl zadržen kvůli sexuálnímu napadení uklízeček, olympijský sen pro něj končí

Sport

  16:10aktualizováno  16:55
Rio de Janeiro - Dvaadvacetiletý boxer Hasan Sáda byl zatčen brazilskou policií na základě obvinění z napadení dvou uklízeček v olympijské vesnici v Rio de Janeiro. Maročan boxující v polotěžké váze do 81 kg byl zadržen kvůli sexuálnímu obtěžování, k němuž mělo dojít počátkem tohoto týdne a kvůli kterému tak přijde o svůj olympijský sen.

Hasan Sáda (vlevo). foto: Twitter AIBA.org

Podle oficiálního prohlášení policie napadl Sáda ve středu dvě Brazilky, které v olympijské vesnici pracují jako uklízečky. Další podrobnosti k případu úřady nezveřejnily. Ve vazbě ale nyní může strávit až patnáct dní, což s ohledem na jeho účast v olympijském boxerském turnaji problém.

Sáda boxující v polotěžké váze do něj totiž měl vstoupit už v sobotu večer po 22. hodině kvalifikačním duelem s Turkem Mehmetem Nadirem, vítěze tohoto souboje čeká v dalším kole kubánský favorit Julio Cesar La Cruz.

Marocký boxer se probil na šampionát až na poslední chvíli a s velkou dávkou štěstí. Na na poslední světové kvalifikaci v ázerbájdžánském Baku z druhé poloviny června se dostal do čtvrtfinále, kde ale kvůli zranění nenastoupil proti pozdějšímu vítězi Tejmuru Mamadovovi.

Ovšem právě fakt, že byl v boji o semifinále vyřazen pozdějším vítězem své váhy, mu zajistilo dle pravidel AIBA (Mezinárodní boxerské federace) konečnou pátou pozici, která byla poslední kvalifikační pro Rio.

Sáda - účastník loňského mistrovství světa, kde vypadl už ve druhém kole - přitom předtím neuspěl na africkém šampionátu ani na první kontinentální olympijské kvalifikaci a v přípravě na tento turnaj jej knockoutoval ve WSB (poloprofesionální soutěž pod hlavičkou AIBA) Američan Jonathan Esquivel.

Rozdáváme batolecí mléko ZDARMA
Rozdáváme batolecí mléko ZDARMA

Na cestě mateřstvím se potkáváme s různými výzvami. V případě výživy našich nejmenších představuje kojení ten nejlepší základ. Pokud však kojení...