Sobota 15. června 2024, svátek má Vít
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

VIDEO Brazilci ztratili klíče k olympijskému stadionu. Záchrana? Obří štípačky

Sport

  17:30
RIO DE JANEIRO / PRAHA - Komplikace před olympijskými hrami v brazilském Riu jako kdyby neznaly konce. Tentokrát ale pořadatelé pobavili. Ve chvíli, kdy nemohli najít klíče od jedné z bran k olympijskému stadionu Maracaná, zachránili situaci až hasiči s obřími štípacími kleštěmi.

Brazilští hasiči otevírají bránu k olympijskému stadionu. foto: Twitter

Každý to už někdy v životě zažil. Že si zabouchnete dveře, nebo zapomenete klíče od bytu či skřínky, to se stane. Ztratit ale klíče od jedné z bran – dle reportérky BBC Julie Carneirové – té východní k obřímu stadionu Maracaná, na kterém se v noci na sobotu uskuteční zahajovací ceremoniál k olympijským hrám, to už tak obvyklé přece jen není.

Celý problém sice vyřešili přivolaní hasiči s obřími „štípačkami“, ostudě se ale pořadatelé už nevyhnuli.

S trochou nadsázky se ale zároveň dá říct, že v kontextu s vyplavenými domy v olympijské vesnici, znečištěnou vodou v zálivu, úpravami sportovišť na poslední chvíli a dříve i úmrtími dělníků při jejich stavbách (či rekonstrukcích) jde v tomto případě o tu nejmenší komplikaci.

Uvidíme, čím „pobaví“ Brazilci příště. Ono totiž ani přeštípnutí zámku se jednomu z hasičů nepovedlo napoprvé, úspěšný byl až po radách svých dvou kolegů až na druhý pokus...

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!