Neděle 19. května 2024, svátek má Ivo
  • Premium

    Získejte všechny články mimořádně
    jen za 49 Kč/3 měsíce

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Začala Vuelta. Úvodní etapu ovládl tým Leopard

Sport

  19:23
BENIDORM - Časovku družstev na úvod cyklistické Vuelty vyhrála v Benidormu stáj Leopard Trek a do červeného trikotu lídra závodu se oblékne Dán Jakob Fuglsang. Lucemburský tým dojel do cíle 13,5 km dlouhé trati pět vteřin před druhým Liquigasem v čele s italským obhájcem Vincenzem Nibalim.

Cyklisté Leopardu. foto: ČTK

Leopard k vítězství dovedl zejména mistr světa v časovce Švýcar Fabian Cancellara, trikot vedoucího jezdce však získal Fuglsang, který jako první projel cílem. Šestadvacetiletý Dán navázal na úspěchy z Vuelty v roce 2009, kde se radoval ze tří etapových vítězství.

ČTĚTE TAKÉ

"Jsem překvapený, že vedu. Nemluvili jsme o tom, kdo projede první cílem. Myslel jsem, že mě ještě někdo předjede, když jsem se dostal do čela," uvedl Fuglsang, trojnásobný vítěz domácího závodu Kolem Dánska. "Ale jsem tu kvůli celkovému pořadí a tohle je perfektní začátek. Víc už jsem dosáhnout nemohl," dodal šestadvacetiletý jezdec.

Jediným Dánem, který dosud vedl průběžné pořadí Vuelty, byl shodou okolností aktuální sportovní ředitel Leopardu Lars Michaelsen. Ten si oblékl trikot lídra ve třech etapách v roce 1997.

V neděli na peloton čeká 175,5 km dlouhý úsek z La Nucíe do Playas de Orihuela s rovinatým profilem, který nahrává spurtérům.

Výsledky 1. etapy cyklistické Vuelty

Vuelta, cyklistický závod - 1. etapa (časovka družstev na 13,5 km).
1. Leopard-Trek 16:30,
2. Liquigas-Cannondale -5,
3. HTC-Highroad,
4. Astana oba -10,
5. Movistar Team,
6. Quick-Step oba -15.

Průběžné pořadí:
1. Fuglsang (Dán.) 16:30,
2. Cancellara (Švýc.),
3. Monfort (Belg.),
4. Rohregger (Rak.),
5. Bennati (It.) všichni stejný čas,
6. Sagan (SR),
7. Caruso,
8. Capecchi,
9. Agnoli,
10. Nibali (všichni It.) všichni -4.

Autor:

Vyhrajte balíček z řady sebamed Anti-Redness
Vyhrajte balíček z řady sebamed Anti-Redness

Minulý týden jste soutěžili se sebamedem o kosmetiku pro nejmenší. Tento týden si pojďte zahrát o péči pro vás, a to konkrétně o řadu Anti-Redness,...