Neděle 5. prosince 2021, svátek má Jitka
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Záhrobská jela slalom na lyžích namazaných běžeckým voskem

Sport

  11:41
VANCOUVER - I s pomocí servismana švýcarské hvězdy Didiera Cuche si dojela Šárka Záhrobská ve slalomu na olympiádě ve Vancouveru pro bronz. Servisman Záhrobské Miloš Machytka v těžkých podmínkách bojoval s přípravou lyží a Kris Krause mu poradil, aby použil běžecké vosky na bruslení.

Šárka Záhrobská na trati olympijského slalomu. foto: Reuters

"Servisák od Cuche má Šárku moc rád, a když odjížděl z olympiády a viděl mě, jak s vosky v tomhle počasí bojuju, tak mi tady nechal všechno své nádobíčko, které tady měl," řekl Machytka novinářům.

Počasí ve Whistleru dělalo lyžařkám velké problémy. Večer před závodem mrzlo, ale o půlnoci už začalo pršet a na páteční dopoledne zněla předpověď na sedm na nulou. Start slalomu navíc nebyl na prudké, ale spíše rovnější pasáži, takže lyže musely hodně dobře jet.

Záhrobská o tom nevěděla
Na základě Krauseho rady dával Machytka na slalomové lyže vosky a zrychlovače používané na bruslařské běžky. "Neliší se skoro v ničem, jen je vyrábějí firmy, které se specializují na běžecké lyžování. Hodně servisáků to ve Světovém poháru používá," řekl Machytka.

Záhrobská o tom vůbec nevěděla. "Nepochlubil se. Ale ať si dá co chce, hlavně že to jelo," usmála se česká závodnice. "Vosky spolu neřešíme, bavím se jen o hranách. Já si řeknu, jestli jsou agresivní a potřebují ztupit, nebo nechat, podle toho, jak se cítím." Před slalomem, hlavní disciplínou Záhrobské na olympiádě, stihl Machytka běžecké vosky otestovat jen třikrát. "Naposledy ráno před závodem," řekl servisman. Jestli jely lyže opravdu rychleji, to musí teprve zjistit. "Až porovnám mezičasy ostatních," řekl Machytka.

smr nkr

Autor:

Blogera připravil lajdáctvím o nohu, další zranil. Za nehodu dostal podmínku

Premium S podmínkou na pět let odešel od soudu čtyřiačtyřicetiletý Moldavan. V červenci 2019 způsobil na obchvatu Chrudimi...

Přes víkend zemřou všichni z JIP. Sestra vypráví o práci v době covidu

Premium Markéta Svobodová, hlavní sestra z Masarykovy nemocnice v Ústí nad Labem, stojí spolu s dalšími šesti kolegyněmi z...

Android Auto a CarPlay v každém autě. Poradíme vám, jak na to

Premium Chcete používat oblíbenou navigační aplikaci na displeji v autě místo telefonu? Přečtěte si, jak to udělat a neutratit...

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!