12. ledna 2008 15:58 Lidovky.cz > Sport > Ostatní sporty

Záhrobská skončila na Světovém poháru jednadvacátá

MARIBOR Neporazitelnost italské lyžařky Denise Karbonové v obřích slalomech v letošním Světovém poháru skončila v Mariboru. Dosavadní suverénka, která triumfovala i před týdnem ve Špindlerově Mlýně, se po velké ztrátě v prvním kole probojovala alespoň na stupně vítězů, ale našla dvě přemožitelky. Šárka Záhrobská si ve své slabší disciplíně připsala další body za 21. místo.

Záhrobská zajela lépe první kolo, v němž výborně zvládla horní pasáž a byla průběžně čtrnáctá se ztrátou necelých tří sekund na nejrychlejší Rakušanku Elisabeth Görglovou.

Druhá jízda na rozbité a zmrzlé trati už české reprezentantce tolik nevyšla a vypadla z elitní dvacítky. Görglová vedení udržela a radovala se z prvního pohárového vítězství v kariéře, kterého se dočkala ve 146. závodě.

Karbonová dnes měla šanci vyrovnat rekord pěti vítězství v obřím slalomu za sebou, který drží Švédka Anja Pärsonová a bývalá italská hvězda Deborah Compagnoniová, ale už v prvním kole o ni přišla. Na první místo ztrácela téměř sekundu a půl. Její druhou přemožitelkou se dnes stala krajanka Manuela Mölggová.

Druhá česká reprezentantka Lucie Hrstková měla v prvním kole na trati velké problémy a se ztrátou přes deset sekund skončila jako poslední klasifikovaná na 61. místě. V neděli se ve slovinském středisku pojede.
Lidovky.cz

Jak vypadá sex po narození dětí? Realita je krutá, přiznávají rodiče
Jak vypadá sex po narození dětí? Realita je krutá, přiznávají rodiče

Je mi 20, jemu bude 30. Tvrdí ze ja mám sex na prvním místě, ale on už ne.. je pravda ze změnil práci. Je ridic. Predtim ale dělal náročnější práci a sex ještě byl několikrát týdne. Teď stěží jendou a to ještě on si nevzpomene ani měsíc…