Úterý 23. dubna 2024, svátek má Vojtěch
130 let

Lidovky.cz

Zakleté první kolo. Siniaková nestačila na Pegulaovou, vypadla i Bouzková

Sport

  9:17
Washington/San Jose - Českým tenistkám se v prvním kole turnajů WTA příliš nedařilo. Marie Bouzková vypadla na turnaji v San Jose, když podlehla Američance Coco Vandewegheové 2:6 a 4:6. Ve Washingtonu zas Kateřina Siniaková nestačila na Jessicu Pegulaovou, se kterou padla 4:6 a 3:6.

Kateřina Siniaková v utkání dvouhry proti Simoně Halepové z Rumunska. foto: ČTK

Česká tenistka Marie Bouzková v prvním kole turnaje v San Jose nestačila na Američanku Coco Vandewegheovou. Bývalé deváté hráčce světa, která se vrátila na kurty po desetiměsíční pauze, podlehla 2:6 a 4:6.

Bouzková od začátku zápasu předloňské finalistce nestačila a čtyřikrát ztratila servis, zatímco sama dokázala využít jen jeden z osmi brejkbolů. „Nebylo to snadné, vždyť před pěti měsíci jsem vůbec nemohla chodit,“ citoval web WTA Vandewegheovou, kterou ze hry vyřadily problémy s kotníkem.

Kateřina Siniaková
Kateřina Siniaková se raduje ze senzačního postupu.

Siniaková ve Washigtonu skončila už v prvním kole

Česká tenistka Kateřina Siniaková vypadla na turnaji ve Washingtonu v prvním kole. Šestá nasazená hráčka nestačila na domácí Jessicu Pegulaovou, které podlehla 4:6, 3:6 a na okruhu WTA prohrála šestý z posledních sedmi zápasů.

Siniaková přitom do obou setů vstoupila dobře a v prvním vedla 3:1 a ve druhém 2:0, ale náskok udržet nedokázala. Třiadvacetiletá Češka tak prodloužila nepříznivou sérii, když od senzačního vítězství nad tehdejší světovou jedničkou Naomi Ósakaovou z Japonska na nedávném Roland Garros vyhrála jediný zápas.

Autor: