23. září 2012 17:23, aktualizováno  17:44 Lidovky.cz > Sport > Ostatní sporty

Zklamaný Kreuziger na MS dvakrát měnil kolo, pak vzdal

Letní olympijské hry Londýn 2012, Roman Kreuziger (vpravo) na silničním závodě cyklistů | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Letní olympijské hry Londýn 2012, Roman Kreuziger (vpravo) na silničním závodě cyklistů | foto: ČTK

LIMBURG Kopec smůly se přilepil na Romana Kreuzigera během dnešního závodu s hromadným startem na mistrovství světa v nizozemském Limburgu. Český cyklista se připletl do pádů a zbrzdily ho i technické problémy, takže se nakonec rozhodl ze závodu odstoupit.

"Určitě jsem se necítil špatně, ale to je všechno jedno, protože ten závod jsem nedojel," řekl Kreuziger ČTK a Českému rozhlasu.

MS

Mistrem světa v závodě s hromadným startem se stal belgický cyklista Philippe Gilbert. Druhý skončil na šampionátu v Nizozemsku Nor Edvald Boasson Hagen, bronz si vyjel Španěl Alejandro Valverde. Z Čechů byl nejlepší Jan Bárta na 59. místě.

Zhruba 70 kilometrů před cílem se Kreuziger připletl do pádu. "V tom prvním pádu jsem tam trošku zůstal, ale vyměnili jsme tretru a ještě jsem se dostal zpátky, i když to samozřejmě stálo spoustu sil," nastínil problémy, kvůli nimž musel vyměnit i kolo.

"Po tom jednom kole, co jsem tam dojel zase zpátky, to pak tady spadlo před cílem," pokračoval ve výčtu obtíží. "Tady nahoře mi utrhli šaltr, takže jsem jel do nějakého půlkola na dva převody s tím, že pak jsem vyměnil kolo," doplnil.

Tím však ztratil hodně času. "Bylo to vidět, že to je rozdělené, a už to nemělo další význam," dodal Kreuziger.

ČTK, Lidovky.cz

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!

Najdete na Lidovky.cz