Pondělí 30. ledna 2023, svátek má Robin
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Zpěvačku při zahájení nahradila dublérka

Sport

  12:57
Čínská dívenka, která během zahajovacího ceremoniálu olympiády v Pekingu vystoupila s Ódou na vlast, byla dublérka zpívající na playback. Dívka, která píseň nazpívala, prý nebyla dost hezká, aby mohla reprezentovat Čínu. Píše o tom agentura AFP.

Pianista a malá zpěvačka. foto: AFP

"Chtěli jsme vyslat co nejlepší obrázek, mysleli jsme na to, co bude pro národ nejlepší," řekl hudební režisér zahajovacího ceremoniálu Čchen Čchi-kang v rozhovoru pro čínskou televizi. Jeho vyjádření citoval zpravodajský server www.sina.com, pak ale ze stránek zmizelo.

Několik čínských médií dnes přineslo pochvalný portrét devítileté "vycházející hvězdy" Lin Miao-kche i s její fotografií. O dva roky mladší skutečné zpěvačce Jang Pchej-i, která je údajně poněkud "při těle" a má křivé zuby, nepadlo ani slovo.

"Byla to otázka národního zájmu. Dítě musí vypadat dobře před kamerou, být přesvědčivé," prohlásil slavný čínský skladatel Čchen. Podle něj se na slavnostní představení Lin Miao-kche skvěle hodila. "Z hlasového hlediska je Jang Pchej-i dokonalá, celý tým s tímto opatřením souhlasil," uvedl hudební režisér ceremoniálu.

Upřesnil, že konečné rozhodnutí o tom, že bude na playback zpívat Lin, padlo na zkoušce, které se zúčastnil jeden z nejvyšších představitelů Komunistické strany Číny. "Řekl nám, že je tu problém, který je třeba vyřešit, tak jsme ho vyřešili," uvedl hudebník, ale neprozradil, jak zněl rozkaz a kdo ho vydal.

Autor:

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!