31. března 2008 16:07 Lidovky.cz > Sport > Ostatní sporty

Zupan kývl na nabídku Slovinska

Kam doletí čeští skokané? | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Kam doletí čeští skokané? | foto: ČTK

PRAHA Slovinec Matjaž Zupan skončil ve funkci trenéra B-týmu české reprezentace skokanů na lyžích. Dostal totiž nabídku od slovinského týmu, která se podle slov sportovního ředitele české reprezentace Rostislava Jozífka neodmítá.

Kdo nahradí muže, který dokázal pozvednout výkonnost mnoha českých skokanů, zatím není jasné. Hlavní kouč A-týmu Rakušan Richard Schallert u české reprezentace zůstává. Aktuálně pobývá s ředitelem úseku skoků na lyžích v Brazílii. "Řeší další vývoj spolupráce pro další sezonu," řekl dnes  Jozífek.


Zupan dostal nabídku i od českého svazu. "Měl by u nás splněné všechno, co by ke své práci potřeboval. Nebyla to otázka peněz. Dostal nabídku, která se podle jeho slov neodmítá. Má neuvěřitelnou šanci pozvednout slovinský skok na lyžích ve spolupráci s lidmi, kteří jsou jeho přátelé, věří mu a stojí za ním," vysvětlil Jozífek.
Slovinec působil u české reprezentace dva roky a podařilo se mu zejména mladé a talentované skokany pozvednout na úroveň A-týmu. "Dlouho si to přebíral v hlavě, jestli tady nebude pokračovat, ale zvolil si velkou šanci. V pohodě jsme se rozešli, i když jsme se ho snažili udržet. Nebyl žádný problém," ujistil Jozífek.

ČTK
Premium

Havel byl z jiného těsta, vzpomíná v rozhovoru exprezident Klaus

Václav Klaus starší | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Jeden z hlavních aktérů polistopadového vývoje Václav Klaus starší hovořil pro LN o nepochopení kuponové privatizace i...

Premium

Test kávy v kapslích: Bezpečné, pohodlné, ale drahé potěšení

ilustrační snímek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

V kavárně určitě najdete zajímavější druhy kávy, rozpustná je zase levnější. Test jsme zaměřili na kávu v kapslích, z...

Premium

Sex je snadno dostupný, ale nevěra ještě není důvod k rozchodu

Psychoterapeut Jan Vojtko | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Tolerance je podle něj jen povýšenecký postoj k druhému a vytváří korupční prostředí, proto do partnerských ani jiných...

KRUTÁ REALITA: První měsíce po porodu byly peklo
KRUTÁ REALITA: První měsíce po porodu byly peklo

Měli jste možnost si přečíst o mém porodu a o pobytu v porodnici na šestinedělí. Nyní bych chtěla rozvést poslední a nejtěžší část mého příběhu. První půlrok mého mateřství.