Sobota 2. března 2024, svátek má Anežka
130 let

Lidovky.cz

Zůstávám, potvrdil Nedvěd

Sport

  21:47
TURÍN - Český reprezentační záložník Pavel Nedvěd definitivně potvrdil, že zůstane v Juventusu Turín i přesto, že slavný klub sestoupil kvůli korupci do druhé ligy.

Gólová střela Pavla Nedvěda v zápase Werder Brémy - Juventus foto: ČTK

 Informaci o Nedvědově setrvání v dosavadním působišti oznámil David Nehoda z agentury Nehoda sport, která třiatřicetiletého fotbalistu zastupuje.

Nedvěd, jenž se už v pondělí zapojil do přípravy Juventusu, se rozhodl zůstat, jak v posledních dnech předpokládal nejen italský tisk, ale také kluboví funkcionáři. "V příští sezoně bude Pavel hrát v Juventusu Turín," tlumočil Nehoda hráčovo rozhodnutí.

Hvězdný záložník působí v bohatém severoitalském klubu už pět let od chvíle, kdy přestoupil z Lazia Řím. O jeho možném odchodu se spekulovalo poté, co klub byl potrestán sestupem do nižší soutěže a v první instanci také odečtem 30 bodů v nové sezoně. Odpočet snížil odvolací soud v úterý na 17 bodů, ale pád o soutěž níž už nezvrátil. Na Nedvědově očekávaném rozhodnutí se nic nezměnilo, přestože si Juventus návrat mezi elitu
nevymohl a nebude hrát v příští sezoně ani v pohárové Evropě.

Český záložník potvrdil trvání svého angažmá ve slavném klubu ve stejný den, kdy nový trenér Juventusu Didier Deschamps rezolutně prohlásil, že jeho tým už žádní další fotbalisté  neopustí. V létě už z klubu odešli Fabio Cannavaro a Emerson do Realu Madrid a Gianluca Zambrotta s Lilianem Thuramem do Barcelony. Deschamps zdůraznil, že tím výprodej skončil.

Nedvěd nicméně zatím neoznámil, zda bude pokračovat také v reprezentační kariéře. Po nevydařeném vystoupení českého týmu na mistrovství světa v Německu prohlásil, že o tom se rozhodne během léta.
Autoři: ,

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!