27. května 2010 16:05 Lidovky.cz > Sport > MS ve fotbale

Sex hráčům nezakážu, je součástí života, říká Maradona k MS

Diego Armando Maradona. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Diego Armando Maradona. | foto: ČTK

BUENOS AIRES Argentinští fotbalisté nebudou mít během mistrovství světa zakázaný sex. Nesmějí se mu však oddávat v den zápasu a pít při něm alkohol.

"Sex je součástí života a sám o sobě není problematický. Potíže můžou nastat až ve chvíli, kdy se mu budou hráči věnovat místo odpočinku nebo s někým jiným než se stálou partnerkou," řekl rozhlasové stanici Radio Del Plata lékař argentinského výběru Donato Villami. "Takže když budou spát se svými partnerkami a nebudou při tom pít šampaňské nebo jiný alkohol, nebudeme jim nic zakazovat," dodal.

Diego Armando Maradona.

Reprezentační trenér Diego Maradona tak opět potvrdil, že není tradičním typem fotbalového trenéra. Například kouč Anglie Fabio Capello hráčům během turnaje prakticky zakázal kontakt s rodinami, které navíc nesmějí bydlet v blízkosti hotelu reprezentace.

Maradona také některými požadavky zaskočil zaměstnance sportcentra v Pretorii, kde bude výprava Argentiny během turnaje v Jihoafrické republice bydlet. Fotbalisté například musejí mít nepřetržitě k dispozici zmrzlinu a ke každému jídlu musí být na výběr minimálně ze tří zákusků.

ČTK

Najdete na Lidovky.cz