6. června 2014 9:20 Lidovky.cz > Sport > MS hokej 2014

Teroristé prý plánovali útok na hokejový šampionát v Minsku

Ruští hokejisté zdvihají nad hlavu pohár pro mistry světa v ledním hokeji. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Ruští hokejisté zdvihají nad hlavu pohár pro mistry světa v ledním hokeji. | foto: ČTK

MINSK Běloruská tajná služba ve spolupráci se zahraničními kolegy odvrátila pokus o teroristický útok během květnového hokejového šampionátu v Minsku. Oznámil to šéf běloruské kontrarozvědky KGB Valeryj Vakulčyk. Informace o přípravě útoku byla zachycena v Polsku, na dopadení zločince se podílely tajné služby Polska a Ruska, řekl šéf běloruské KGB bez dalšího upřesnění.

Během mistrovství světa podle Vakulčyka nešlo jen o tento jediný incident. "Bezpečnostní systém fungoval dobře, stal se příkladem efektivní spolupráce tajných služeb postsovětských států," prohlásil náčelník kontrarozvědky na bezpečnostní konferenci v Minsku.

S úspěšným zásahem proti teroristům se pochlubila i ruská kontrašpionáž FSB. Její šéf Alexandr Bortnikov v Minsku oznámil, že během únorové zimní olympiády v ruském Soči se podařilo odvrátit hned několik teroristických útoků.

"S pomocí našich kolegů z Německa, Francie a USA se podařilo zmařit záměry několika skupin bývalých ruských občanů žijících v Evropě, kteří plánovali teroristické útoky proti olympijským objektům," řekl Bortnikov. Dodal, že zločinci měli v úmyslu použít tekutou výbušnou směs přepravenou letadlem. Další podrobnosti neuvedl.

Lidovky.cz, ČTK

Jak naučit děti anglicky? Zkuste to během sportu nebo relaxace
Jak naučit děti anglicky? Zkuste to během sportu nebo relaxace

Hledala způsob, jak propojit učení s pohybem a naučit děti jazyk nenásilnou formou. Tereza Dědková založila před 4 lety projekt Little Bubbles, ve kterém spojila tři velké vášně: jógu, angličtinu a práci s dětmi. Jak to funguje a pro koho jsou Bublinky vhodné?