13. května 2014 9:15 Lidovky.cz > Sport > MS hokej 2014

TIME OUT LN: O lakování v Minsku. Polák se nestačil divit

Zleva Marek Viedenský ze Slovenska a český reprezentant Roman Polák bojují o... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Zleva Marek Viedenský ze Slovenska a český reprezentant Roman Polák bojují o... | foto: ČTK

PRAHA Byl to pro něj smolný šampionát. Pokud se vůbec necelé polovině zápasu se Slovenskem dá říkat šampionát. Pak musel obránce Roman Polák kvůli zranění ramene odstoupit a na hokejovém mistrovství světa se už nepředstaví.

Zadák St. Louis bude ale možná více než na souboj se Slováky vzpomínat na to, co následovalo po něm. Nemocnice v Minsku totiž na Poláka nezapůsobila dobře, ba právě naopak. Nechtěl ani, aby tam na něj někdo sahal.

Je to hokejista zvyklý na zámořský luxus, může leckdo namítnout. Jenže úroveň zařízení překvapila i českého lékaře Tomáše Vyskočila. Ten ho přirovnal k pražské nemocnici z roku 1980. A 34 let představuje v moderní medicíně opravdu značnou propast.

Turnaj, na který shlíží i běloruský prezident Alexandr Lukašenko, je jinak navenek připraven vcelku dobře. Jen někde tuhle Potěmkinovu vesnici zapomněli natřít. Asi byla barva moc drahá...

givVojtěch Gibiš

Další pochybení pardubické nemocnice. Novorozenci nepodali včas léky
Další pochybení pardubické nemocnice. Novorozenci nepodali včas léky

Nemocnice v Pardubicích čelí dalšímu obvinění. Při porodu novorozence tamní personál včas neodhalil problém, který bylo možné vyřešit medikací. Dítě bude mít doživotní následky.