Neděle 23. června 2024, svátek má Zdeňka
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Svět

Soud odmítl stáhnout obvinění Baldwina z neúmyslného zabití kameramanky

Herec Alec Baldwin při projevu v New Yorku (19. ledna 2017) foto: Stephanie KeithReuters

Soudkyně v americkém státě Nové Mexiko zamítla žádost herce Aleca Baldwina o zrušení obvinění z neúmyslného zabití, uvádí agentura AP. Herec v roce 2021 smrtelně postřelil kameramanku Halynu Hutchinsovou při natáčení westernu Rust. Soud začne 10. července.
  8:54

Baldwin, který měl ve filmu Rust hlavní roli a snímek koprodukoval, mířil během zkoušky na kameru, když zbraň vystřelila. Ze zbraně vyšel výstřel, který zabil kameramanku Halynu Hutchinsovou a zranil režiséra Joela Souzu. Herec tvrdí, že spoušť nezmáčkl, pouze zbraň natáhl.

Soudkyně Mary Marloweová Sommerová v pátek potvrdila obvinění Baldwina z neúmyslného zabití v souvislosti se smrtí kameramanky Hutchinsové v roce 2021. Odmítla argumenty obhajoby, že se žalobci před porotou pokoušeli odvádět pozornost od „očišťujících“ důkazů a svědků, čímž se dopustili procesního pochybení.

Prokurátoři tvrzení obhajoby odmítli a uvedli, že se Baldwin „nestydatě“ pokoušel uniknout spravedlnosti, přičemž poukázali na nesrovnalosti v jeho výpovědích před orgány činnými v trestním řízení, regulátory bezpečnosti práce a v televizním rozhovoru.

Páteční rozhodnutí odstraňuje jednu z posledních překážek, které prokurátorům brání v tom, aby mohli Baldwina v červenci postavit před soud, napsala agentura AP. Herec vinu odmítá. V případě odsouzení za neúmyslné zabití mu hrozí až 1,5 roku vězení.

Zbrojířka Hannah Gutierrezová-Reedová, která dohlížela na bezpečnost zbraní při natáčení filmu Rust, byla v dubnu odsouzena k 18 měsícům vězení. Porota ji předtím uznala vinnou ze zabití kvůli tomu, že omylem nabila ostrými náboji zbraň, ze které Baldwin vystřelil.

27. dubna 2022

Autoři: ,

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!