Sobota 13. dubna 2024, svátek má Aleš
130 let

Lidovky.cz

Anděl strážný. Učitelka bránila děti a sama zahynula

Svět

  18:40
STRATFORD - Jednou z obětí masakru v Newtownu je i sedmadvacetiletá učitelka Viktorie. Své prvňáčky schovala v přístavku, takže když střelec vešel do třídy, měl už jen jeden cíl. Mladé kantorce, která za obranu dětí položila život, lidé přezdívají anděl strážný.

Nedatovaný snímek Viktorie Sotové z rodinného alba foto: Reuters

Obklopena svíčkami a stovkami lidí se ocitla rodina mrtvé učitelky. Do Stratfordu odkud mladá učitelka pocházela, se lidé spontánně přišli sklonit před jejím hrdinským činem.  

"Zemřela uprostřed toho, co dělala nejraději. Děti pro ni znamenaly celý svět," řekla před asi třísethlavým shromážděním sestra Viktorie Sotové.

Odvážná učitelka schovala prvňáčky do přístavku ve třídě, takže střelec měl jen jeden terč, když vkročil do místnosti. "Modlím se, aby má dcera měla učitele jako byla Viktorie," řekla reportérům americké News8 jedna z účastnic shromáždění, na kterém lidé svírali svíčky a jako gesto solidarity si oblékli zelenou, Viktoriinu oblíbenou barvu. "Zachránila životy dětí. Je to hrdinka," dodala žena,

Z nadšené učitelky, která své žáky nazývala anděly, se v jediném momentu stal anděl strážný. "Dnes existují děti, které mohou říct, že jsou na světě díky mé sestře, která se pro ně obětovala," prohlásila Viktoriina sestra.

Autor:

20 z vás otestovalo produkty ECO by Naty. Jak testování dopadlo?
20 z vás otestovalo produkty ECO by Naty. Jak testování dopadlo?

ECO by Naty je značka založena na jednoduchém, avšak silném závazku – poskytovat inovativní a ekologicky šetrné produkty, které chrání nejen zdraví...