Úterý 18. června 2024, svátek má Milan
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Svět

Apple předvedl funkce umělé inteligence, Musk hrozí zákazem iPhonů ve svých firmách

Souhrn schopností Apple Intelligence foto: AppleTechnet.cz

Společnost Apple první den své výroční konference pro vývojáře představila technologii umělé inteligence (AI) nazvanou Apple Intelligence. Ta má být integrována do řady jejích aplikací. Firma se tak snaží stát tváří generativní AI pro spotřebitele a získat náskok před konkurenčním Microsoftem, uvedla agentura Reuters.
  10:05

Technologie AI Applu má pohánět nové nástroje, včetně těch, které dokáží generovat text a obrázky a mají schopnosti získávat a analyzovat informace. Apple také oznámil spolupráci s firmou OpenAI, díky které se dostane technologie generativní AI této firmy a její chatbot ChatGPT do zařízení Applu.

Apple má nové iPady a Google začal prodávat své telefony v Česku. Na trh dorazí i špičkové modely

Apple zahájil pětidenní konferenci nabídkou podrobností o nejnovějším operačním systému pro svoji náhlavní soupravu pro smíšenou realitu Vision Pro a pro iPhone.

Uvedl, že software iOS 18 umožní lepší přizpůsobení domovské obrazovky iPhonu a obsahuje vylepšené verze interních aplikací. Nový software bude také obsahovat funkci umožňující zamknout určitou aplikaci, což pomůže chránit citlivé informace.

Hodnota firmy Nvidia překročila tři biliony dolarů. Je z ní už světová dvojka

Vývojářskou konferenci Apple každoročně využívá k tomu, aby představil aktualizace svých aplikací a operačních systémů a ukázal vývojářům nové nástroje, které budou moci ve svých aplikacích používat.

Tentokrát se však hraje o více než na předchozích podobných akcí, upozornil Reuters. Výrobce iPhonů se snaží ujistit investory, že neprohrál boj s Microsoftem o umělou inteligenci, i když možná prohrál několik kol.

Podle analytiků bude muset Apple naprosté většině ze své více než jedné miliardy uživatelů, z nichž většina nejsou technologičtí nadšenci, ukázat, proč by měli chtít nový druh AI. Očekává se také, že firma představí přepracovanou hlasovou asistentu Siri. Akcie Applu zatím na oznámení z vývojářské konference reagují poklesem a ztrácejí 1,6 procenta.

Musk: Nepřijatelné narušení bezpečnosti

Ohlášené novinky od Applu zkritizoval vlivný americký podnikatel Elon Musk, majitel společností SpaceX, Tesla a X. „Pokud Apple integruje OpenAI na úrovni operačního systému, pak budou Apple zařízení v mých firmách zakázaná. To je nepřijatelné narušení bezpečnosti,“ napsal na X.

V reakci na svůj tweet Musk později dodal, že návštěvníci jeho firem budou muset svá Apple zařízení před vstupem odevzdat a uschovat ve Faradayově kleci.

„Je zjevně absurdní, že Apple není dost chytrý na to, aby si vytvořil vlastní AI, a přesto je nějakým způsobem schopen zajistit, že OpenAI bude chránit vaše zabezpečení a soukromí! Apple nemá ponětí, co se vlastně děje, jakmile vaše data předají OpenAI,“ dodal ještě Musk.

Autoři: ,