Sobota 20. dubna 2024, svátek má Marcela
130 let

Lidovky.cz

VIP vězni víří zlou krev. Krejčíř hraje fotbal s atletem Pistoriusem

Svět

  12:15
JOHANNESBURG - Server jihoafrického listu Daily Sun zveřejnil video zachycující Čecha Radovana Krejčíře hrajícího fotbal ve vězení s místní celebritou Oscarem Pistoriusem. Podle serveru se oba velmi spřátelili.

Oscar Pistorius u soudu foto: ČTK/AP

Hendikepovaný atlet Pistorius si odpykává trest za vraždu své přítelkyně, zatímco Krejčíř je v soudním řízení. Drženi jsou v pretorijské věznici Kgosi Mampuru.

Při trávení volného času je zachytil jiný vězeň na mobilní telefon. Oba jsou prý v téže části věznice a podle serveru za podmínek, o nichž se může ostatním jenom zdát.

ČTĚTE TAKÉ:

Podle zdroje, na nějž se Daily Sun odvolává, je pro Pistoriuse a Krejčíře vězení spíše pobytem na letním táboře a mezi ostatními vězni to vyvolává zlou krev.

Soud uvolnil Krejčířův zmrazený majetek za desítky milionů korun

Už loni v listopadu se objevily zprávy, že oba spolu posilují na trenažérech. Ráno prý mají vlastní snídani; Pistorius si dává čaj s mlékem, ovoce a také minerálku. Během dne mohou oba mimo cely, vyhřívají se na slunci a cvičí nebo hrají na dvoře fotbal.

Skoro každý víkend za nimi chodí návštěvy a Pistorius je může navzdory zákazu fyzického kontaktu líbat a objímat. Coby známý sběratel drahých náramkových hodinek prý nosí cennosti a v cele má rádio.

„Byl bych rád, kdyby s námi se všemi jednali stejně. Barva naší kůže by neměla sloužit jako pas k lehčímu životu,“ řekl vězeňský zdroj jihoafrickému listu.

Mluvčí jihoafrické vězeňské služby prohlásil, že všichni vězni mají právo cvičit hodinu denně. Protože Krejčíř nebyl odsouzen, může nosit civilní, ne vězeňské šaty.

Autoři: ,