3. února 2019 14:08 Lidovky.cz > Zprávy > Svět

Merkelová utíká z Facebooku. Německá kancléřka přechází na Instagram

Německá kancléřka Angela Merkelová. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Německá kancléřka Angela Merkelová. | foto: Reuters

Berlín „Už nejsem předsedkyní Křesťanské demokratické strany a tak opouštím Facebook,“ uvedla německá kancléřka Angela Merkelová ve videu, v němž se oficiálně loučí se svými podporovateli na nejrozšířenější sociální síti na světě. Odteď budou moci její aktivitu lidé sledovat především na Instagramu.

Na Facebook se německá kancléřka připojila v roce 2009 a sledovalo ji přes 2,5 milionu uživatelů. Ti se teď budou muset bez jejích příspěvků obejít a nebo Merkelovou začít sledovat na Instagramu či na oficálních facebookových stránkách spolkové vlády. 

„Milí uživatelé Facebooku, děkuji vám za velkou podporu. Jak víte, už nejsem předsedkyní Křesťanské demokratické strany, a proto zruším svůj facebookový účet. Byla bych ovšem ráda, kdybyste i nadále sledovali mou aktivitu jako spolkové kancléřky,“ vyzývá ve videu čtyřiašedesátiletá Merkelová.

Na Instagramu je Merkelová aktivní od června 2015 a má zatím jen asi třetinovou sledovatelskou základnu oproti Facebooku (něco přes 800 000 sledujících), dá se ovšem očekávat, že číslo poroste.

Merkelová v prosinci rezignovala na post předsedkyně CDU, který po ní převzala bývalá premiérka spolkové země Sársko Annegret Krampová-Karrenbauerová. Kancléřkou hodlá Merkelová zůstat do konce tohoto volebního období, tedy do roku 2021.

Lidovky.cz

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!

Najdete na Lidovky.cz