Pátek 24. května 2024, svátek má Jana
  • Premium

    Získejte všechny články mimořádně
    jen za 49 Kč/3 měsíce

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Merkelová utíká z Facebooku. Německá kancléřka přechází na Instagram

Svět

  14:08
Berlín - „Už nejsem předsedkyní Křesťanské demokratické strany a tak opouštím Facebook,“ uvedla německá kancléřka Angela Merkelová ve videu, v němž se oficiálně loučí se svými podporovateli na nejrozšířenější sociální síti na světě. Odteď budou moci její aktivitu lidé sledovat především na Instagramu.

Německá kancléřka Angela Merkelová. foto: Reuters

Na Facebook se německá kancléřka připojila v roce 2009 a sledovalo ji přes 2,5 milionu uživatelů. Ti se teď budou muset bez jejích příspěvků obejít a nebo Merkelovou začít sledovat na Instagramu či na oficálních facebookových stránkách spolkové vlády. 

„Milí uživatelé Facebooku, děkuji vám za velkou podporu. Jak víte, už nejsem předsedkyní Křesťanské demokratické strany, a proto zruším svůj facebookový účet. Byla bych ovšem ráda, kdybyste i nadále sledovali mou aktivitu jako spolkové kancléřky,“ vyzývá ve videu čtyřiašedesátiletá Merkelová.

Na Instagramu je Merkelová aktivní od června 2015 a má zatím jen asi třetinovou sledovatelskou základnu oproti Facebooku (něco přes 800 000 sledujících), dá se ovšem očekávat, že číslo poroste.

Merkelová v prosinci rezignovala na post předsedkyně CDU, který po ní převzala bývalá premiérka spolkové země Sársko Annegret Krampová-Karrenbauerová. Kancléřkou hodlá Merkelová zůstat do konce tohoto volebního období, tedy do roku 2021.

Autor: