Pondělí 15. dubna 2024, svátek má Anastázie
130 let

Lidovky.cz

Česká paterčata zaujala svět. Píše se o nich na Zélandu i v Emirátech

USA

  11:40
MONTREAL/PRAHA - Zpráva o historicky prvních paterčatech v Česku zaujala zahraniční média. O dětech, které se v neděli narodily 23leté Alexandře Kiňové, se tak dozvěděli například čtenáři ve Velké Británii, USA, ale například i ve Spojených arabských emirátech.

Děti byly umístěny do inkubátoru. foto: MAFRA, Jan Zátorský

Na hlavní stránku umístil zprávu o narození dětí server Emirates 24/7. Článek připomíná, že žena počala děti přirozenou cestou a uvádí i jména miminek.

New York Daily News v titulku článku taktéž zdůrazňuje, že Kiňová děti počala přirozenou cestou a nikoliv pomocí umělého oplodnění. Deník se odvolává na slova amerického porodníka, že jde o mimořádně vzácný případ.

Otec paterčat po porodu, podívejte se

O vůbec prvních paterčatech v Česku se ale dočetli například i v Británii, kde o nich informuje Daily Telegraph i Daily Mail, zpráva se dostala až na Nový Zéland. "Rekordmanka Alexandra!" nadepsal slovenský webcas.sk na adresu rodičky Alexandry Kiňové, která "jako první máma v historii ČR" přivedla na svět najednou čtyři chlapce a jedno děvče.

"Třiadvacetiletá Češka porodila hned pět blíženců najednou," uvedla ruská televize NTV. O příchodu "zázračné české pětky" na svět referoval i populární srbský deník Blic, zatímco černohorské Vijesti píšou o "zázraku v pražské porodnici".

Paterčata se narodila v neděli ráno v Praze. Matka i děti jsou v pořádku, uvedl lékař v podolské porodnici. Pět sourozenců, čtyři chlapci a dívka, kteří přišli před 8:00 na svět císařským řezem, jsou na novorozenecké jednotce intenzivní péče. Děti se budou jmenovat Tereza, Alex, Martin, Michael a Deniel.

ČTĚTE TAKÉ:

Autor:

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!