Sobota 24. února 2024, svátek má Matěj
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Čeští zloději kradli v Bavorsku nářadí. Na internetu ho prodávali ho pod přezdívkou Juraj Jánošík

Svět

  17:59
Berlín - Dva čeští zloději po téměř dva roky kradli v bavorském příhraničním regionu Horní Falc motorové pily a další nářadí na akumulátor. Jeden z nich pak nářadí na internetu prodával pod přezdívkou Juraj Jánošík, informoval v pátek server Nordbayern.de.
Německá policie - ilustrační foto

Německá policie - ilustrační foto foto: Shutterstock

Série krádeží a vloupání nedala téměř dva roky vydechnout místním zemědělcům. Od července 2019 přístroje mizely především ze zemědělských usedlostí. Pachatelé kradli hlavně řetězové pily a další elektronářadí renomovaných značek. Do října 2020 byly zaznamenány desítky takových případů v celém regionu.

Zloději vykradli tajné letadlo ruské armády. Při jaderné válce by z něj prezident velel vojskům

Policie ve městě Furth im Wald při vyšetřování narazila na 41letého českého občana, který se pokoušel pravděpodobně kradené zboží prodávat prostřednictvím internetových platforem v České republice pod falešnou identitou. Používal k tomu pseudonym Juraj Jánošík podle legendárního slovenského zbojníka.

Protože muž podezřelý z krádeží žil v Česku, bylo vyšetřování rozšířeno přes hranice. Do hledáčku policie se pak dostal ještě další 41letý český občan, který se pravděpodobně na vloupáních podílel a také kradené zboží nabízel na internetu.

Když se ukázalo, že dvojice je za sérii krádeží zodpovědná, vydalo na ně státní zastupitelství v Řezně evropské zatýkací rozkazy. Od jejich zadržení se v příhraničním regionu žádné další trestné činy podobného druhu neodehrály.

Autor:

Rozdáváme batolecí mléko Nutrilon 3 Advanced ZDARMA!
Rozdáváme batolecí mléko Nutrilon 3 Advanced ZDARMA!

Hledáme maminky, které s námi otestují oblíbené batolecí mléko Nutrilon 3 Advanced. Obsahuje důležité vitamíny a minerály, včetně vitamínů A, C a...