Neděle 14. dubna 2024, svátek má Vincenc
130 let

Lidovky.cz

Svět

Írán zatkl člověka, který dal na internet video sestřelu ukrajinského letadla

Záchranáři prohledávají místo, kde v Shahedshahru jihozápadně od hlavního města Teheránu havarovalo ukrajinské letadlo. foto: AP Photo/Ebrahim Noroozi

TEHERÁN - Íránské revoluční gardy vzaly do vazby člověka, který na internetu zveřejnil video ukazující sestřelení ukrajinského letadla z minulého týdne. Informovala o tom polooficiální íránská agentura Fars.
  19:38

Írán se přiznal k sestřelení ukrajinského letadla. Byla to lidská chyba, uvádí

Írán po třech dnech přiznal, že stroj minulou středu omylem sestřelila u Teheránu jeho protivzdušná obrana. V troskách letadla zemřelo 176 lidí. 

Incident se stal několik hodin po íránském raketovém útoku na základny v Iráku, kde působí Američané. Šlo o odvetu za likvidaci íránského generála Kásema Solejmáního při útoku amerického bezpilotního letadla v Bagdádu ze 3. ledna.

Nyní agentura Fars bez bližších podrobností uvedla, že veřejnost bude seznámena se závěry vyšetřování osoby, která dala video na internet.

Íránská policie popřela tvrzení o střelbě do účastníků protestů. Prý má příkaz chovat se zdrženlivě

O víkendu se v zemi konaly protivládní akce, na nichž lidé dávali najevo nesouhlas s tím, že vedení země příčinu pádu několik dní tajilo.

Autor:

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!