Středa 22. května 2024, svátek má Emil
  • Premium

    Získejte všechny články mimořádně
    jen za 49 Kč/3 měsíce

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Lavrov se v Bělehradě sešel s tureckým ministrem zahraničí

Blízký východ

  16:25
BĚLEHRAD - Ruský ministr zahraničí Sergej Lavrov se ve čtvrtek v Bělehradě setkal se svým tureckým kolegou Mevlütem Çavuşogluem. Schůzka, která se uskutečnila na okraj ministerské konference Organizace pro bezpečnost a spolupráci v Evropě (OBSE), je prvním přímým rusko-tureckým kontaktem na vysoké úrovni po sestřelení ruského bombardéru tureckou armádou.

Šéf ruské diplomacie Sergej Lavrov. foto: Reuters

Lavrov se navzdory opakovaným žádostem turecké strany k jednání s Çavuşogluem stavěl nejdřív váhavě a schůzku v Bělehradě zprvu odmítal. Ve středu nicméně prohlásil, že se jednání s tureckým ministrem „nebude vyhýbat“. Vyjádřil jen obavu, zda se při setkání dozví něco nového.

Putin trestá Turecko. Sankce omezí dovoz potravin i zaměstnávání Turků

Sestřelení ruského bojového letounu na syrsko-turecké hranici vztahy Moskvy a Ankary těžce poznamenalo. Rusko přesunulo na Blízký východ protiletadlové střely S-400 a v blízkosti syrských břehů operuje raketový křižník Moskva. Ruská vláda zavedla proti Turecku omezené sankce, které se týkají zejména turistiky, obchodu a dopravy.

Autor:

Vyhrajte rodinné vstupné do BRuNO family parku
Vyhrajte rodinné vstupné do BRuNO family parku

Jestliže vás trápí proměnlivé jarní počasí, máme pro vás tip, kam vyrazit, když počasí zrovna nepřeje. BRuNO Family Park v Brně se postará o zábavu...