Středa 29. května 2024, svátek má Maxmilián, Maxim
  • Premium

    Získejte všechny články mimořádně
    jen za 49 Kč/3 měsíce

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Merkelová a Porošenko volali Putinovi, aby přiměl rebely k příměří

Vladimír Putin

  8:07
BERLÍN/KYJEV/MOSKVA - Německá kancléřka Angela Merkelová a ukrajinský prezident Petro Porošenko v pondělí večer vyzvali v telefonické konferenci ruského prezidenta Vladimira Putina, aby přiměl proruské separatisty na východě Ukrajiny respektovat příměří dojednané minulý týden v Minsku. Řekl to mluvčí německé vlády Steffen Seibert.

Německá kancléřka Angela Merkelová a ruský prezident Vladimir Putin. foto: Reuters

Podle jeho slov se Merkelová s Porošenkem a Putinem dohodla i na konkrétních krocích, které by měly umožnit pozorovatelské misi Organizace pro bezpečnost a spolupráci v Evropě (OBSE) sledovat situaci v Donbasu. Podrobnosti o těchto krocích ale mluvčí neřekl.

ČTĚTE TAKÉ:

Seibert prohlásil, že v úterý by na východní Ukrajině mělo začít stahování těžkých zbraní od bojové linie, jak bylo v Minsku také dojednáno.

Vůdce doněckých povstalců Denis Pušilin nicméně v úterý agentuře Reuters zopakoval, že vzbouřenci nezastaví boj o město Debalceve, protože na to „nemají morální právo“. Toto strategicky důležité město stále drží ukrajinské jednotky, je ale obklíčené rebely.

Autoři: ,

Jaké vitamíny brát v těhotenství? Poradíme vám, jak se rozhodnout.
Jaké vitamíny brát v těhotenství? Poradíme vám, jak se rozhodnout.

Každá budoucí maminka se snaží zajistit pro své miminko jen to nejlepší. GS Mamavit je komplexní multivitaminový doplněk, který je speciálně...