Pondělí 27. května 2024, svátek má Valdemar
  • Premium

    Získejte všechny články mimořádně
    jen za 49 Kč/3 měsíce

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

V New Yorku objevili k sobě svázaná těla Saúdských Arabek. Nechtěly se vrátit domů, tvrdí úřady

Svět

  8:49aktualizováno  15:20
Praha - Newyorská policie v posledních dnech vyšetřuje neobvyklý případ. Na břehu řeky Hudson v oblasti západního Manhattanu objevili utonulá těla dvou dívek, jež k sobě byly svázané za nohy a pasy izolepou. Ačkoliv je vyšetřování teprve v začátku, úřady prohlásily, že je evidentní, že se sestry nechtěly vrátit do Saúdské Arábie.

Rotana Farea a Tala Farea. foto: New York City Police Department

Šestnáctiletou Taru Fareu a dvaadvacetiletou Rotanu Fareu objevili 24. října na břehu řeky Hudson. Vyšetřovatelé věří, že dívky spáchaly sebevraždu. Na definitivní určení příčiny smrti je ale zatím brzy, uvedli. Detektivové zkoumají příčiny úmrtí, hovoří s příbuznými a přáteli obětí, napsal server CNN

Podle královského konzulátu Saúdské Arábie sestry v USA doprovázely svého bratra. Úřady uvádějí, že z dostupných informací je zřejmé, že dívky se nechtěly vrátit do Saúdské Arábie. 

Podle deníku The New York Times navíc saudské velvyslanectví už předtím kontaktovalo jejich matku. Ta vyšetřovatelům potvrdila, že jí z velvyslanectví volali a nařídili, že rodina musí opustit USA, neboť její dcery požádaly o politický azyl.

Případ okamžitě vyvolal další vlnu napětí mezi Saúdskou Arábií a USA, jejichž vztahy už tak byly vyhrocené kvůli nedávné plánované brutální vraždě saúdského novináře Džamála Chášukdžího na saúdskoarabském konzulátu v Istanbulu. Novinář nevyšel z velvyslanectví na začátku října tohoto roku. Saúdská Arábie přiznala, že novinář byl zavražděn. 

Dívky se společně se svojí matkou usadily ve Fairfaxu v roce 2015. Jedna z nich, Rotana, byla zapsána na univerzitě Georgea Masona, na jaře však studia zanechala. V srpnu poté matka nahlásila jejich zmizení. Jak se ocitly na místě vzdáleném od domova přes 350 kilometrů, je ale stále nejasné. Hlavním cílem následujících dní tak pro vyšetřovatele bude detailně prozkoumat životy obou dívek. 

Autoři: ,

Vyhrajte super-prémiové pokračovací mléko BEBA SUPREMEpro 2
Vyhrajte super-prémiové pokračovací mléko BEBA SUPREMEpro 2

Rádi byste vyzkoušeli nejdokonalejší recepturu pokračovacího kojeneckého mléka BEBA? Zapojte se do soutěže a vyhrajte hned 2 balení mléčné výživy...