Sobota 8. května 2021Den vítězství 14 °C polojasno Předplatné LN
Lidovky.cz > Zprávy > Svět

Ne, ne, odmítaly Češky vystoupit. Vzali jim boty, líčí svědek únosu

Hanu Humpálovou (vlevo) a Antonii Chrásteckou unesli ozbrojenci v Pákistánu ve středu 13. března | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Hanu Humpálovou (vlevo) a Antonii Chrásteckou unesli ozbrojenci v Pákistánu ve středu 13. března | foto: HankaaToncaDomu.com

ISLÁMÁBÁD Osud českých turistek, které ve středu unesli neznámí ozbrojenci na západě Pákistánu, je stále nejasný. Objevily se ale nové detaily: podle svědectví řidiče autobusu mělo několik únosců uniformy a muž se nejprve domníval, že jde o příslušníky bezpečnostních složek provádějící kontrolu. Akce prý netrvala déle než pět minut.

Podle výpovědi řidiče Manúa Chána autobus, v němž vezl dvě čtyřiadvacetileté ženy, zastavili ozbrojenci asi 20 kilometrů za hranicemi s Íránem. Akce byla rychlá, trvala kolem pěti minut.

"Zamávali na autobus ze vzdálenosti asi 500 metrů, aby zastavil. Dva z nich přišli z pravé a pět dalších z levé. Pět z nich mělo na sobě uniformy a dva byli v civilu. Jeden z nich držel v ruce bezdrátovou vysílačku. Myslel jsem, že jde o příslušníky bezpečnosti, kteří přišli zkontrolovat autobus," řekl Chán.

Policistovi sebrali kalašnikov
"Pak dva z nich vlezli do autobusu a policistovi, který ženy doprovázel, sebrali automatickou pušku AK-47. Ženám přikázali vystoupit z autobusu," pokračoval. Podle něj únosci hned poznali, že jde o cizinky - ženy seděly vpředu a ozbrojenci na ně promluvili anglicky. Turistiky nejprve odmítaly vozidlo opustit. "Řekly 'Ne, ne, ne.' Pak si vzaly svoje zavazadla a únosci jim sebrali boty. Do jedné z nich strčili. Byla velmi rozrušená," řekl také řidič. Únosci přinutili rukojmí nastoupit do jednoho z terénních vozidel, kterými přijeli.

Po ženách pákistánské úřady stále pátrají. České ministerstvo zahraničí o nich zatím nové informace nemají. Spekuluje se, že ženy unesli pachatelé kvůli výkupnému, což je v oblasti běžné.

,

Bláznivý voyeur Tichý. Žil jako bezdomovec, dnes jeho fotky stojí statisíce

Miroslav Tichý žil na okraji společnosti v chudobě. Teď jeho fotky stojí... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium V jeho domě se fotky válely po zemi, padal na ně prach i bláto z bot. Na téměř každé z nich byla skvrna od kávy nebo...

Za fotky nehody Philipa nabízeli obří sumu. Neprodal jsem, říká exšéf Kladrub

Princ Philip jako vozataj čtyřspřeží. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Když v roce 1996 přijela do Čech britská královna Alžběta II., snad nikdo nemohl velkému milovníkovi koní a jejich...

Svačiny jsou zbytečné. Stačí jíst dvakrát denně, vysvětluje profesor Anděl

Michal Anděl vedoucí Centra pro výzkum výživy, metabolismu a diabetu 3.... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Nadváhu má v Česku až 44 procent mužů a 31 procent žen. A obezitu dalších 20 procent mužů a 18 procent žen. Statisíce z...

SOUTĚŽ: Na koupalište bez studu? Tento cvičební program vám zaručeně pomůže
SOUTĚŽ: Na koupalište bez studu? Tento cvičební program vám zaručeně pomůže

Toužíte po krásném tělu do plavek, ale nevíte, jak a kde s hubnutím začít? Zapojte se do soutěže s Fitshakerem o prémiové členství a cvičební diář.