Čtvrtek 25. dubna 2024, svátek má Marek
130 let

Lidovky.cz

Berlín vyhlásil kvůli silné bouřce mimořádný stav, hasiči byli u stovek případů

Svět

  16:26
BERLÍN - Silné bouřky doprovázené vydatnými lijáky potrápily v noci na dnešek obyvatele velké části Německa. V Dolním Sasku na na severozápadě země v hustém dešti naboural muž do stromu a na místě zahynul, informovala dnes agentura DPA. Hasiči v Berlíně kvůli rozmarům počasí zasahovali u 435 případů.

Bouřka (ilustrační foto) foto: Jan Drahokoupil, www.bourky.cz

Bouře zasáhly velkou část Německa v pásu od Bodamského jezera na jihozápadě po Braniborsko na severovýchodě země. V Berlíně kvůli nim již podruhé během posledních několika týdnů vyhlásili mimořádný stav. Voda tu zatopila desítky sklepů a silný vítr vyvracel stromy. Ve čtvrti Charlottenburg blesk zapálil šestiposchoďový obytný dům.

Kvůli hustému dešti a silným poryvům větru sjel 48letý řidič severozápadně od Brém z vozovky a narazil do stromu. Zemřel na místě nehody, informovala dnes policie.

Podle německých meteorologů bude v následujících dnech panovat v Německu spíše podzimní počasí. Tlaková níže, kterou v německy mluvících zemích pojmenovali Zlatan, přinese ochlazení i další vydatné srážky. Maximální teploty by měly dosahovat 15 až 24 stupňů Celsia. Pršet by mělo nejen na západě země, ale i v Bavorsku, Sasku a Durynsku.

Autor: