Diskuse k článku

Odmítám řídit autobus, který podporuje homosexualitu, řekl řidič v Norwichi. Firma jej suspendovala

Duhově zbarvené číslo na autobusu bylo pro řidiče neúnosné. „Tento autobus podporuje homosexualitu, já ho odmítám řídit,“ citovala jeho slova jedna z cestujících na Twitteru. Nadřízení řidiče zareagovali tak, že jej suspendovali.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

 0
Jste přihlášen jako


Toto opatření slouží jako ochrana proti webovým robotům.
Při zapnutém javaskriptu se pole vyplní automaticky.

Zbývá 2000 znaků nebo 10 odstavců.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
C. Sangrail 16.8.2019 19:46

Problém nejsou řidičovy názory, za ty suspendován nebyl. Já osobně také nepotřebuji, aby bylo lidstvo nadšené z mé homosexuality, stačí mi, aby mě nechalo být a nedělalo ze mě občana druhé kategorie. Suspendován byl tento řidič za to, že narušil jízdní řád, odmítl převézt čekající lidi, protože si "musel" vyměnit autobus. Tolerovali bychom něco takového u lékaře, který by odmítal operovat dejme tomu kvůli tomu, že vedení nemocnice na budově kliniky vyvěsilo duhovou vlajku?

B. Hudeček 16.8.2019 23:32

To si vykládejte hošanům u vás v baru. Ta duha v tom hraje velkou roli.

J. Novák 17.8.2019 5:35

Souhlasím. Hraje. Ale pokud kvůli duze odmítl nastoupit do práce, tedy vykonat jízdu, je to jen a jen jeho problém. Porušil pracovní kázeň a řekl bych, že by bylo na místě ho vyhodit, protože příště si může vzpomenout, že nepojede, protože na autobuse je moc rudých pruhů nebo že nesouhlasí s reklamou na zbní pasu, která je na autobusu, neboť mu ona zubní pasta nechutná atd. atd. U takového člověka zaměstnavatel nemůže mít nikdy jistotu, že splní své pracovní ppvonnosti a že si nevymyslí nějakou další chujovinu jen proto, aby nemusel dělat.

F. Bernardone 17.8.2019 11:26

Tomu se říká argument ad hominem, tedy vystihující skutečnost, proti které již nemohou být žádné relevantní námitky. Vystihl jste to pane Sangrail naprosto perfektně!

S. Trolljegeren 17.8.2019 13:48

;-D Raději používejte výrazy kterým opravdu rozumíte ;-)

Argumentum ad hominem (lat. „argument k člověku“) je argument, kterým se diskutující snaží vyvrátit oponentovo tvrzení poukazováním na jeho vlastní názory či jednání, případně i na jeho skutečné či domnělé nedostatky. (zdroj Wikipedia)

M. Sottner 16.8.2019 18:42

A co duha? Bude jezdit pod nebem, které podporuje homosexualitu?

P. Bures 16.8.2019 18:32

Takže pokud by homosexuální řidič odmítl vyjet s autobusem odkazujícím na straight pride, neboť by jej to uráželo a byl vyhozen, bylo by to v pořádku? Ti samí by pro změnu prskali, že si to vůči menšině nemůže zaměstnavatel dovolit...

M. Wla 16.8.2019 20:21

Vůbec - ve svém 'svatém' zaslepení, nechápeš, VoCoGo...

Pokud řidič vůbec dostane padáka (zaměstnavatel událost 'řeší'), pak proto, že bez závažného důvodu porušil jízdní řád, nepřevezl čekající cestující a poškodil tak jejich zájmy a také zájmy svého zaměstnavatele.

Tvé smyšlenky a vývody jsou naprosto zcestné a o tvé hlouposti svědčící.

:-P

J. Novák 17.8.2019 5:37

A to se stalo? Hochu, hochu, kdyby byly na suchu ryby atd., že? Až se stane to, po čem mokře toužíte, aby se stalo, tak dejte vědět. :))

S. Vor 16.8.2019 15:49

Homíci alespon nedělají bengál v autobusu...odmítám jezdit v autobusu který je narvaný kočárky a vřískají tam děti.

P. Bures 16.8.2019 18:47

Připíchnou jim adopce a bude i bengál :-)

L. Balda 16.8.2019 18:47

Raději pojedu v autobuse s dětmi.protože,když má muž a žena dítě,je to normální

D. Stirský 16.8.2019 15:19

Byla-li by to nemoc, pak by katolický klérus musel být jedním velikým chorobincem.

D. Stirský 16.8.2019 15:12

A propos: k duze. Ta má znamenat, že svět je barevný.

D. Stirský 16.8.2019 15:10

Nemoc to není. Na tom se shodli lékaři již někdy v 80. letech. Je to jen méně běžná orientace na stejné pihlaví, asi jako méně obvyklá barva očí nebo - když už bych měl mluvit o nemoci - asi jako to, že někdo nosí brýle na dálku nebo na čtení. Nemoc to začne být, když jiní lidé LG lidem tvrdí, že nemocní jsou. Pak začnou LG lidé často býti nemocní, ovšem z příčin jiných. Avšak řidiče bych nechal být resp. nedával bych na bus duhové číslo, pokud zrovna nebyl ve městě nějaký tamní pride.

P. Altman 16.8.2019 14:59

Mám v okolí několik homosexuálů a docela se všichni shodneme, že to je nemoc - hormonální a nepříjemná nemoc, se kterou se žije celý život. To ale neznamená, že by potřebovali nebo většinově chtěli státní propagaci... Málokdo z nich by si vzal duhovou šálu a vyšel demonstrovat za svoji sexualitu... Myslím, že v těch průvodech jsou většinou extrovertní heteráci :-)

A. Fafejta 16.8.2019 15:02

Není to nemoc. Je to přirozenost. Sexuální orientace odlišná od většinové. Barva Vašich vlasů také není nemoc. Není tedy co léčit.

R. Doubravský 16.8.2019 16:19

Barva vlasů vás neomezuje v reprodukčním chování. Kdybychom byli všichni zrzaví, nic se nestane. Pokud bychom byli všichni LGBT, vymřeme.

J. Novák 17.8.2019 17:10

Proč zrovna zrzaví? Máte snad něco proti zrzavým? Proč né třeba "všichni černovlasí"?

A. Fafejta 16.8.2019 14:59

To by mě opravdu zajímalo jak se heterosexuálnímu muži může stát, že takhle řeší homosexuály. Z nějakého komplexu méněcennosti?

J. Novák 18.8.2019 4:53

Já bych řekl, že z docela obyčejné hlouposti, event. z obyčejné xenofobie, a to právě tak, jako to zde řeší celá řada diskutujících. Mimochodem, moc se mi líbí poznámka jednoho ze zdejších diskutujících (hledat to nebudu, je to celkem jedno, kdo to napsal) o tom, že duha proto, že má znamenat, že svět je barevný. Já bych jen připojil: "...nikoli černobílý", jak to nejspíš vidí ten řidič a další podobní braši.

V. Novák 16.8.2019 14:53

Svévolně narušit jízdní řád, který je pro každého řidiče nebo mašinfíry veřejné dopravy zákonem, je porušení pracovní kázně.

Porušení pracovní kázně se trestá.

P. Haraším 16.8.2019 14:41

jeho nenávist je alarmující...nenávidět duhovou barvu to je tedy vážně mazec. To v Polsku na to jdou jinak, tam dostávají ultrafašouni a nácci útočící na duhové pochody obrovské bonusy od vládní strany PIS a to se moc líbí otylému Dukovi...

J. Honců 16.8.2019 14:52

Ano, v Polsku je společnost ještě zdravá.

A. Fafejta 16.8.2019 14:59

Se zdravím to nemá nic společného.

P. Haraším 16.8.2019 15:08

Tak to o dění v Polsku nic nevíte.

J. Novák 16.8.2019 14:03

Já tedy nevím, jak by se zachoval nějaký náš zaměstnavatel, ale řekl bych, že pokud by jeho zaměstnanec odmít vyjet na trať jen proto, že se mu nelíbí autobus, který má řídit, za což je placený, že by u onoho zaměstnavatele nejspíš skončil.

I. Štípek 16.8.2019 13:12

Ten řidič je hrdina. Homosexualita je nemoc, a dnes jsme svědky vytrvalé kampaně za to, aby úchylky nebyly léčeny, ale akceptovány, dokonce povyšovány. Propagace nemoci tou britskou firmou je znak pokřiveného chápání principů civilizace. Budu bez váhání volit toho, kdo se nebude bát homolobby.

J. Novák 16.8.2019 13:48

A jak jste přišel na to, že homosexualita je nemoc? Dáte odkaz na nějaké odbornější statě, než jsou ty vaše bláboly?

B. Soderberg 16.8.2019 14:47

Zase jeden Štípek co má celoživotní homoproblém. Znovu opakuji, normální člověk s průměrně zdravým sebevědomím a alespoň s trochou té lidské empatie tyto okrajové menšinové problémy vůbec neřeší (včetně nějakých duhových vlajek a nápisů), jsou tu tisíckrát závažnější problémy lidského společenství než toto, ale je jasné, že pro takové ustrašené a vydeptané spoluobčany jako je pan Štípek je tohle to největší nebezpečí na světě. Je mi Vás líto, že s tím musíte celý život bojovat.


Premium

Ekologický experiment, který nevyšel. Billa ruší papírové tašky

Ilustrační snímek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

V posledních letech velké obchodní řetězce jeden po druhém zpoplatňovaly, později i rušily igelitové tašky, které...

Premium

Sex je snadno dostupný, ale nevěra ještě není důvod k rozchodu

Psychoterapeut Jan Vojtko | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Tolerance je podle něj jen povýšenecký postoj k druhému a vytváří korupční prostředí, proto do partnerských ani jiných...

Premium

K jídlu suchý chleba, místo chráničů molitan. Zpověď Pastrňákovy mámy

Marcela Ziembová, matka Davida Pastrňáka | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Příběh jak z hollywoodského filmu. Marcela Ziembová je máma hokejové hvězdy světového formátu Davida Pastrňáka, kterému...