Čtvrtek 29. února 2024, svátek má Horymír
130 let

Lidovky.cz

Policista v USA pomohl s nákupem ženám přistiženým při krádeži, koupil jim poukazy na jídlo

Svět

  15:22aktualizováno  15:29
Washington - Strážník Matt Lima, přivolaný v prosinci k zatčení žen přistižených při krádeži ve státě Massachusetts, zlodějky překvapil. Místo aby je zatkl, koupil jim poukazy, aby mohly svým rodinám nakoupit dost jídla na vánoční svátky.
ilustrační snímek

ilustrační snímek foto: Shutterstock

S rouškami je někdy problém, lidé neváhají strážníky urážet. V Praze padlo přes 600 pokut

Limu zavolali z obchodu s potravinami v Somersetu, protože tam dvě ženy nenamarkovaly na pokladně celý svůj nákup. Limovi ženy řekly, že prožívají obtížné období a nejsou schopné zaplatit za vše, co potřebují k vánoční večeři, kterou chtějí dětem dopřát.

S americkou policií se zachází nespravedlivě, strážníkovi se nemůžete vzpouzet, tvrdí Trump

Lima se rozhodl je neobvinit a místo toho jim koupil z vlastních peněz dárkové poukazy za 250 dolarů (5300 korun). Do obchodu, kde kradly, sice dostaly zákaz vstupu, ale poukazy mohly uplatnit v jiné prodejně téhož řetězce.

„S těmi ženami byly i děti, které mi připomenuly mé vlastní; chtěl jsem pomoci. Jsou to zjevně chudé rodiny a neumím si přestavit, že bych šel nakoupit jídlo a musel si vybrat jenom tolik, nač mám dost peněz, a přitom se snažit připravit vánoční večeři,“ řekl Lima místní televizní stanici.

Autor:

Prodej bytu 3+kk 70 m2 (Mezonet)
Prodej bytu 3+kk 70 m2 (Mezonet)

Jiráskova, Tovačov - Tovačov I-Město, okres Přerov
4 250 000 Kč