Neděle 8. prosince 2019svátek má Květoslava 8 °C oblačno Předplatné LN
15. listopadu 2019 17:01 Lidovky.cz > Zprávy > Svět

Muž v Polsku chtěl vyhodit do povětří obytný dům, policie u něj našla 27 kg trinitrotoluenu

ilustrační snímek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy ilustrační snímek | foto: Polska.newsweek.plReprofoto

Plock (Polsko) Polská policie v pátek ve městě Plock v centrální části země zmařila záměr 47letého muže, který chtěl mohutnou explozí ve svém bytě zničit bytový dům. V ohrožení byly stovky lidí. Informovala o tom polská média s odvoláním na sdělení mluvčího policejního ředitelství Mariusze Ciarky. Motiv mužova úmyslu zatím není jasný.

Polská policie v pátek ve městě Plock v centrální části země zmařila záměr 47letého muže, který chtěl mohutnou explozí ve svém bytě zničit bytový dům. V ohrožení byly stovky lidí. Informovala o tom polská média s odvoláním na sdělení mluvčího policejního ředitelství Mariusze Ciarky. Motiv mužova úmyslu zatím není jasný.

Bezpečnostní síly na základě upozornění našly při prohlídce bytu dotyčného muže 27 kilogramů trinitrotoluenu (TNT) rozmístěného tak, aby příbytek při aktivaci této silné trhaviny explodoval jako mohutná bomba. Pachatel, který byl včas zadržen mimo byt, aby neměl přístup k náložím, zamýšlel výbuchem zničit celý obytný blok.

Policisté podle Ciarky zjistili, že podezřelý muž nakupuje množství různých věcí, z nichž lze vyrobit silné výbušniny. Dotyčný k tomu přitom měl potřebné vzdělání a odborné technické znalosti. Kolem stěn postavil speciální konstrukce, které měly zesílit ničivý účinek.

Podle odborníků by zamýšlená exploze v jedenáctipatrovém bloku vedla k tragédii nepředstavitelných rozměrů a mohla by usmrtit až několik stovek lidí. Policie po nálezu trhaviny v bytě okamžitě evakuovala obytnou budovu a nedalekou školu a školku.

ČTK
Premium

Sprcha pro osm lidí: jak to vypadalo na Epsteinově ranči na dělání dětí

Ranč Zorro pedofilního milionáře Jeffreyho Epsteina v poušti v Novém Mexiku,... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Kdyby zdi mohly mluvit. Přinášíme exkluzivně snímky přepychového ranče, kam americký finančník Jeffrey Epstein svážel...

Premium

Je sexting nevinná hra nebo nevěra? Pánové jsou tolerantnější než dámy

Sexting | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Generace našich rodičů tohle řešit nemusela. Měli poměrně jasno a věděli, co je a není zahýbání. Moderní technologie...

Premium

Den, kdy přepadli Mekku. V roce 1979 se zrodil moderní islámský středověk

Členové saudských speciálních sil během zásahu ve Velké mešitě v Mekce. (1979) | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Před 40 lety se stalo „11. září“ islámu. Aby saúdský král mohl pobít ozbrojence okupující posvátnou mešitu v Mekce,...

OVĚŘENO: 5 tajemství Miss, jak si udržet krásnou pleť
OVĚŘENO: 5 tajemství Miss, jak si udržet krásnou pleť

Zimní počasí naši pleť neúměrně zatěžuje. Chlad a vítr ji poškozují a vysušují. Ztrácí tak důležité živiny, které je třeba doplňovat. Jak udržet pokožku zdravou a krásnou i v tomto nevlídném počasí? Své tipy prozradila Miss Face Czech Republic Nikola Uhlířová.