Pátek 6. prosince 2019svátek má Mikuláš 1 °C polojasno Předplatné LN

Diskuse k článku

Putin nařídil ministerstvům připravit symetrickou odpověď na test americké střely

Ruský prezident Vladimir Putin na poradě bezpečnostní rady státu v pátek nařídil ministerstvům obrany a zahraničí a dalším úřadům posoudit úroveň ohrožení země po nedělním testu americké střely s plochou dráhou letu a připravit „symetrickou odpověď“. Vyplývá to z Putinova vystoupení, zveřejněného na internetové stránce Kremlu.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

 0
Jste přihlášen jako


Toto opatření slouží jako ochrana proti webovým robotům.
Při zapnutém javaskriptu se pole vyplní automaticky.

Zbývá 2000 znaků nebo 10 odstavců.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
P. Fořt 24.8.2019 22:09

Tak je to správně.

J. Nový 23.8.2019 15:58

"Spojené státy v neděli 18. srpna provedly test střely s plochou dráhou letu s donedávna zakázaným doletem přes 500 kilometrů, první po vypovězení smlouvy o likvidaci raket středního a krátkého doletu

.

Koho ty rakety budou především ohrožovat? USA nebo Rusko?

Mapu NATO najdete třeba: https://commons.wikimedia.org/wiki/File:EU_and_NATO.svg

J. Podešva 23.8.2019 16:00

Hmmm, tak třeba z Lotyšska do Ruska není daleko. Méně než 500 km :-)

J. Podešva 23.8.2019 15:21

Jóóó, jen ať Putin zuřivě vyvíjí další a daší supertajné superzbraně, které mu potom bouchají pod rukama. Alespoň je zcela jasné, že Rusko svým jaderným šílenstvím ohrožuje celý svět. A jen tak mimochodem, uzbrojí se sám, aniž by s tím museli amíci začínat :-) Ropa Ural $59/barel :-)

S. Bandera 23.8.2019 14:03

Jako odpověď na test americké rakety si Rusové nejspíš nechají vybuchnout tu svojí...

M. Pomichalek 23.8.2019 14:41

:-)

M. Wla 23.8.2019 15:33

To už nedávno předvedli...

;)

I. Mojses 23.8.2019 13:57

http://www.jewishencyclopedia.com/articles/13822-socialism

Ve Spojených státech.

Židovský exodus z Ruska vypracoval do Spojených států velké množství socialistů, většinou vysokoškolských a vysokoškolských studentů, kteří musí být považováni za průkopníky socialistických stran v Americe. Jejich hlavní oblastí činnosti bylo ghetto. Masy židovských dělníků a živnostníků, kteří byli touto propagandou vychováváni, však byli rozptýleni po celé zemi ve snaze o zaměstnání nebo obchodní příležitosti a stali se „pedlers socialismu“ mezi jejich obchodníky a sousedy. Město Haverhill, Massachusetts, které zvolilo prvního socialistického starostu ve Spojených státech, je významným příkladem proselytizující práce rusko-židovských socialistů. Samotní ruští Židé přispěli svou kvótou do hodnosti a spisu, jakož i do vůdců amerických socialistických stran. Jedním z předních národních vůdců je Morris Hillquit, mladý rusko-židovský právník v New Yorku, autor knihy „Dějiny socialismu ve Spojených státech“

I. Mojses 23.8.2019 14:03

Židovské socialistické hnutí v Americe vytvořilo socialistickou literaturu v jidišském jazyce. První pokus představit Židům socialismus v jejich vlastním jazyce byl učiněn v roce 1874, kdy dva mladí ruští Židé Aaron Liebermann (d. 1880) a M. Winchevsky publikovali ve Vídni malý časopis s názvem „Ha-Emet“. Zaměřil se na intelektuální třídu ruských Židů - Maskilimů - a byl vytištěn v hebrejštině, jejich literárním jazyce. Tato publikace však měla krátkodobý charakter.

Poté byly zřízeny socialistické noviny v jidiš (na začátku osmdesátých let), nejprve v Londýně a později v New Yorku; newyorský deník „Vorwärts“ má nyní velký oběh a nedávno se přestěhoval do své vlastní budovy. Měsíční časopis „Die Zukunft“, vydávaný také v New Yorku, popularizuje vědecký socialismus mezi vyspělými jidišskými čtenáři.

V. Novák 23.8.2019 14:25

Jak to souvisí s tématem?

I. Chazar 23.8.2019 17:11

Odkud pochazi nenavist USA k Rusku...

B. Mraz 23.8.2019 13:10

Ponekud uklidnujici je, ze skutecnym duvodem pro zruseni smlouvy ze strany USA bylo to, ze Cina nebyla ucastnikem smlouvy. USA tedy nemohly zbrojit vuci Cine - proto vypovedely smlouvu. Dusledkem je sice naplneni mocenskych ambici USA, ale take problem s Ruskem potazmo v Evrope.

Svet se stal skutecne multipolarni. Doslo k zasadnimi zmenam v paradigmatu moci po Studene valce...proste "tekute casy" (zdravi pan Zygmunt Bauman)

V. Novák 23.8.2019 12:56

Svým testem USA přiznaly, že

1) porušovaly INF už nějakou dobu před jejím vypovězením, protože úprava musela nějakou dobu trvat. Přitom všechny pozemní launchery pro vypuštění střel středního a krátkého doletu měly být podle INF zničeny a nové nevyrobeny.

2) lhaly o čistě obranném charakteru PRO v Rumunsku, protože ten Tomahawk byl vypuštěn ze stejného launcheru, jako jsou připraveny pro antirakety PRO. Jak vidno, stačí vyměnit raketu - a to je záležitost nejvýše hodin, spíše desítek minut - a z "obranného PRO" je rázem základna útočných střel s plochou dráhou letu.

J. Jonák 23.8.2019 13:46

Zjistěte si, kdy kreml rozmístil své iskandery ( dolet přes 500 km) do kaliningradu?

J. Jonák 23.8.2019 12:44

Hlavně ať ta symetrická odpověď Kremlu neskončí přírodní katastrofou, jak je u nich zvykem.


Premium

Sprcha pro osm lidí: jak to vypadalo na Epsteinově ranči na dělání dětí

Ranč Zorro pedofilního milionáře Jeffreyho Epsteina v poušti v Novém Mexiku,... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Kdyby zdi mohly mluvit. Přinášíme exkluzivně snímky přepychového ranče, kam americký finančník Jeffrey Epstein svážel...

Premium

Je sexting nevinná hra nebo nevěra? Pánové jsou tolerantnější než dámy

Sexting | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Generace našich rodičů tohle řešit nemusela. Měli poměrně jasno a věděli, co je a není zahýbání. Moderní technologie...

Premium

Den, kdy přepadli Mekku. V roce 1979 se zrodil moderní islámský středověk

Členové saudských speciálních sil během zásahu ve Velké mešitě v Mekce. (1979) | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Před 40 lety se stalo „11. září“ islámu. Aby saúdský král mohl pobít ozbrojence okupující posvátnou mešitu v Mekce,...