Pátek 24. května 2024, svátek má Jana
  • Premium

    Získejte všechny články mimořádně
    jen za 49 Kč/3 měsíce

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Putin umožnil návštěvníkům Petrohradu dostat elektronické vízum. To dovolí maximálně osmidenní pobyt

Svět

  21:14
MOSKVA - Ruský prezident Vladimir Putin podepsal dekret, umožňující zahraničním návštěvníkům od 1. října navštívit druhé největší ruské město Petrohrad a přilehlou Leningradskou oblast s elektronickými vízy, vydávanými pružněji, než tradiční „papírová“ víza. Oznámila to v pátek ruská média s odvoláním na internetový úřední věstník.
ilustrační snímek

ilustrační snímek foto: Reuters

Počet turistů v někdejším hlavním městě carského Ruska by mohl stoupnout z nynějších 8,2 milionu na 12 milionů ročně, uvedl list Kommersant o očekávání místních úřadů. Petrohrad spolu s Moskvou patří k hlavním turistickým destinacím v Rusku.

Pro obdržení elektronického víza bude muset žadatel nejprve vyplnit speciální dotazník, a to ne později než čtyři kalendářní dny před odjezdem do Ruska, napsal list Vedomosti. Vízum sice bude platit 30 kalendářních dnů, ale dovolí maximálně osmidenní pobyt. Zažádat si o tyto víza lze při pracovní, turistické a humanitární cestě.

Rusko ovládl režim míče. Fanoušci, kteří vlastní speciální pas, nepotřebují vízum

Petrohrad a okolí nebudou první v Rusku, kde se elektronická víza uplatní. Už dříve se vízový režim zjednodušil ve Vladivostoku a v Kaliningradské oblasti. A během loňského světového šampionátu ve fotbale mohli fanoušci se speciální průkazkou do Ruska přicestovat vůbec bez víz.

Putin minulý měsíc nařídil připravit zavedení elektronických víz pro celé Rusko od 1. ledna 2021, v rámci rozvoje turistiky. Tato víza by měla umožnit pobýt v Rusku až 16 dní, poznamenal Kommersant.

Autor:

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!