Pátek 14. června 2024, svátek má Roland
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Rakousko je v šoku: Policisté zastřelili 14letého zloděje

Svět

  15:37
VÍDEŇ - Rakouská policie zastřelila v noci na dnešek 14letého zloděje, který se s kolegou vloupal do supermarketu s elektronikou Merkur Markt v Kremži na Dunaji. Zlodějův o dva roky starší komplic utrpěl zranění. Případ již dopoledne vyvolal rozruch u veřejnosti a v médiích.

Zbraň foto: ČTK

Prodejna byla vybavena "tichým" poplašným zařízením, které nezvonilo v obchodě, ale na místní policejní stanici a u zástupce firmy. Policejní hlídka vyslaná na místo se před prodejnou sešla se zástupcem podniku, společně pak začali kontrolovat rozsáhlé prodejní prostory supermarketu. V úplné tmě mezi regály se policisté srazili se zloději, cítili se napadeni a oba zahájili palbu.

Policisté začali na mladé zloděje střílet, když se s nimi srazili v naprosté tmě v obchodě a cítili se napadeni, uvedl státní zástupce Friedrich Kutschera na tiskové konferenci.

Jeden z mladíků byl střelbou zasažen do hrudníku a zemřel po převozu do nemocnice, druhý do stehna. Mrtvý mladík byl ve věku 14 let, druhému bude v neděli 17 let. Oba byli podle policie "ozbrojeni" - jeden šroubovákem a druhý páčidlem, které si s sebou přinesli jako lupičské náčiní. Policie je označila za "známé firmy", neupřesnila však povahu jejich předchozích deliktů.

Případu se chopila rakouská elektronická a bulvární média, na parkovišti před marketem se shromáždil dav zvědavců. Někteří vyjadřovali solidaritu policistům s argumentací, že "to nemají ve službě lehké", jiní poukazovali na "zkaženost mládeže brutálními počítačovými hrami". Prodavači se snažili zvědavce zatlačit od vstupu do obchodu dál s tím, že kvůli mimořádné situaci se otvírá až odpoledne.

Autoři: ,