Pátek 24. května 2024, svátek má Jana
  • Premium

    Získejte všechny články mimořádně
    jen za 49 Kč/3 měsíce

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Setkání homosexuálů v Bratislavě napadli neonacisté

Svět

  15:57
BRATISLAVA - Pochod gayů a lesbiček plánovaný v centru Bratislavy se neuskuteční. Demonstraci totiž napadli kolem poledne neonacisté ze Slovenské pospolitosti. Organizátoři celou akci nakonec zrušily s vysvětlením, že policie nedokáže zabezpečit pořádek.

Pochod homosexuálů v Bratislavě napadli neonacisté foto: Sme.skReprofoto

Na bratislavském Hviezdoslavově náměstí se stovka neonacistů několikrát pokusily asi pětistovku demonstrantů napadnout, házeli na ně vejce a kameny, vybuchoval slzný plyn.


Slovenská policie poté oznámila, že není schopná zajistit bezpečnost kvůli množství extremistů v ulicích. Nakonec tedy místo pochodu centrem města organizátoři rozhodli pouze projít Hviezdoslavovo náměstí přes Dunaj do Petržalky na Tyršovo nábřeží, kde se koná afterparty.

Pochod homosexuálů v Bratislavě napadli neonacistéPostup policie kritizoval kritizoval i jeden z řečníků na akci, spisovatel Michal Hvorecký. "Policie selhala. Hovořil jsem s několika účastníky ze zahraničí, kteří mi řekli, že v jejich zemi by byla policie za takovýtu postup tvrdě kritizovaná," popsal serveru Sme.sk spisovatel.

Okolo třetí hodiny odpolední se situace na náměstí uklidnila, neonacisté nicméně stále postávali v blízkosti akce. Zatím policie předvedla čtyři osoby. Na zásah jsou připraveni také těžkooděnci.

Autor:

Pracující důchodce skončil po nehodě bez příjmů. Účty poplatil díky životnímu pojištění
Pracující důchodce skončil po nehodě bez příjmů. Účty poplatil díky životnímu pojištění

Spousta důchodců si dnes přivydělává, aby zvládli zaplatit stále rostoucí výdaje a nemuseli se spoléhat na pomoc svých blízkých. Podobně tomu bylo...