Diskuse k článku: Sílících demonstrací proti Babišovi a Benešové si všímají i zahraniční agentury

Diskuse uzavřena, nelze přidávat příspěvky

  • Příspěvků: 67
  • Poslední: 24.5. 2019 11:17
  • Řadit dle: vláken
  • času vložení
P. Min 22.5.2019 18:22

No ono je to kousek vedle. Některé světově proslulé, dejme tomu agentury organizují demostrace proti Babišovi a vede i té Benešové tak, že Pražákům dají dvě stovky a je v malé ulici protestujícími až narváno. Něco jako mediální podpora a i kde koho pro knížete Šlaffenberga proti Zemanovi. A že to nějak nevyšlo, to dodnes mnoho pražanů nedokáže rozdýchat. Oni si snad řekli, že v republice vše poběží, jak si to v té Praze ti Pepíkové usmyslí. Chalupy že budou levné, vesničané že je po příjezdu na vesnici budou zdravit tak, že mírně skolí hlavu a ruce přiloží na hruď a v rukou budou nervozně mačkat čepici a čekat na milostivé pokynutí rukou od toho pražského trafikanta.

P. Skřivan 22.5.2019 15:29

Češi se možná mají nejlépe v historii, ovšem díky bývalému expertovi z PZO to nejspíš nebude. :-) Nějak jsem si nevšiml ničeho, to by kromě kecání tak zásadního předvedl.

Zásadním úspěchem bezpochyby je, že nám všem zvedl útraty v hospodě, aniž bychom si ovšem dávali něco navíc: čili zvedl daně díky EET. Je to úspěch ? Fakt nevím ... .

j. jonáš 22.5.2019 14:56

Vzhledem k tomu, ze na Václaváku se sešlo cca 60.000 lidi (dle údajů pořadatelů) - a to měli přijet z cele republiky... tak to má do 1,5 milionu hlasů, které získal Babiš v posledních volbách ještě hodně daleko... Ale samozřejmě respektuji právo těchto spoluobčanů vyjádřit jejich názor - stejně tak jako oni, jakožto demokraticky smýšlející občane, respektuji výsledky demokratických voleb...

P. Skřivan 22.5.2019 15:25

Otázkou je, zda by ho stejný počet volil i dnes. Jak víte, že těch 1.5M hlasů stále má ? To každý, kdo mu dal hlas a nelíbí se mu, co dělá, má podle Vás přijet ke koni ? :-)

Jelikož Mr. Babiš zcela očividně neplní sliby, které dal, krmě toho, že je stále trestně stíhán a pořád to tak nějak nevypadá, že by to byla smyšlenka, naopak, řekl bych, že základ je docela prostý a reálný. Nevím tedy, s čím bychom měli být spokojeni ? O pravomocném výsledku "zakleknutí" ani nemluvě. To není nic proti němu, to je jen konstatování. Chápu, že leckdo jde demonstrovat.

A. Novák 22.5.2019 15:34

jen si klidně buďte nespokojený. Nespokojenost je hnací motor pokroku...:o)

P. Skřivan 22.5.2019 15:36

Tak jste se jako obvykle vyblil a co ? Tak napište konkrétně jaké důvody mám mít podle Vás ke spokojenosti ! Jste toho schopen ?

A. Novák 22.5.2019 17:00

Musíte mít smutný život, když nevidíte kolem sebe nic radostného.

Hokejistům se daří, venku konečně prší, v obchodě máte, na co si vzpomenete, volby jsou stále ještě svobodné...nevidím důvod k nespokojenosti.

K. Lilibínský 22.5.2019 14:46

demonstrace sílí a mohutní.

A Babiš and his boys tyhle volby vyhrajou.

Proto se přece ty demonstrace konají. Aby Babišovci dostali co nejvíc hlasů.

Damonstráti (podle vzoru menstruáti) to Babišovi sežrali i s navijákem......

A. Fafejta 22.5.2019 15:43

Otočím to - kdyby nikdo proti Babišovi neprotestoval, tak by Babiš oslaboval? Asi ne, že? Jestliže chce někdo vyjádřit svůj názor, tak to udělá. Tyhle Vaše kalkulace jsou dost na vodě.

F. Navr8til 22.5.2019 18:33

Pokud by nešaškovali praští kraválisté s předtištěnými cedulemi, pak by se snad lidé začali ptát na mnohem důležitější otázky. Například, proč tato vláda nic nedělá se stavebním řízením, proč nic nedělá proti fotovoltaickým baronům, proč dotuje parazitické neziskovky, proč fedruje miliardy do nepojistných sociálních dávek pro povaleče, kteří nepracovali, nepracují a pracovat nebudou, proč se propadá úroveň školství, atd. To jsou otázky, které by měly být kladeny. Stále více se mi zdá, že celá akce je dílem Babiše a má cíl jednak podpořit jeho volební výsledky a jednak spustit mlhu nad skutečnými problémy.

J. Nový 22.5.2019 14:13

Takový slabší odvar francouzských "žlutých vest".

A. Fafejta 22.5.2019 15:00

Slabší? Čajíček pro batolata, pokud máte na mysli násilí. V Paříži hořela auta, rabovalo se, ničili se památky a probíhal otevřený krvavý boj s policií. Při těch pražských demonstracích bylo největším násilím vyhození kytice do koše. ;)

K. Jakubec 22.5.2019 15:09

Asi z nevědomosti jste opomněl vajíčka , pet láhve....

A. Fafejta 22.5.2019 15:27

Neopomněl. Měl jsem na mysli aktuální sérii demonstrací Milionu chvilek, o nich je také článek. Vajíčka či petky létaly na Zemana i Babiše při jiných příležitostech. To je podle mne nepřijatelné. Srovnání se žlutými vestami ovšem kulhá na všechny nohy. ;) To je přeci úplně jiná liga. Co si o demonstracích žlutých vest myslíte Vy?

K. Jakubec 22.5.2019 15:33

Demonstracím ve Francii moc nerozumím , Makron jim vyšel vstříc a oni pořád blbnou . Přijde mi to spíš jako víkendová zábava pro znuděné, než snaha cokoliv řešit .

A. Fafejta 22.5.2019 15:39

Působí to na mne dojmem fotbalových výtržníků, kteří nejdou na fotbal, ale porvat se.

A. Novák 22.5.2019 17:02

Babiš taky jednou vyšel vstříc demonstrantům na Malostranském náměstí. A dostal pet-lahví.

L. Kalič 22.5.2019 10:57

Babišovy bilboardy hlásají: Česko ochráníme. Tvrdě a nekompromisně!

To bychom potřebovali, ale před ním :-)))))))))))))))

Btw. to, že je opět na všech bilboardech jeho fotka znamená, že sám dobře ví, že jsou na tom koblihy rozumově tak slabě, že by nepoznaly, o kterou stranu se jedná?

D. Němec 22.5.2019 12:27

A co nám ten Babiš tak zlého provádí? Lidé se za něho mají nejlépe v historii ČR.

F. Bernardone 22.5.2019 14:04

Ten kdo Němče z Čechů nemá místo hlavy koblihu a místo mozku marmeládu, tak ví moc dobře, že jako premiér nemá na tom Babiš zásluhu, že se ekonomicky ČR vede dobře!

K. Jakubec 22.5.2019 14:18

Jistě...proto po víc jak dvaceti skončilo v minulých letech zadlužování země . Jediné co se změnilo za ty dekády bylo vedení financí . Od tý doby co ho má Babišovo ANO máme vyrovnané hospodaření , ale to jednodušší mentálně nejsou schopni pojmout...

T. Beren 22.5.2019 14:28

Vyrovnane hospodareni neplanuje schodek 40 mld.

K. Jakubec 22.5.2019 14:37

Schodek byl za Babiše plánován vždy , dodržen nebyl nikdy... jaký to rozdíl oproti minulostí , kdy plánované schodky byly vcelku pravidelně překračovány....

E. Novotny 22.5.2019 14:48

A kolik šlo do z výdajů státu do investic? Srovnejte investiční výdaje s investičními výdaji Vašeho oblíbence Kalouska v době recese.

Vím, že nejste úsudku schopný, takže to berte jako řečnickou otázku.

E. Novotny 22.5.2019 14:48

oprava Kolik šlo z výdajů státu do investic?

F. Toman 22.5.2019 15:00

Odpolední šichta Novotny? A s ní další dávka urážení diskutujících, kteří mají jiný názor než vy. Jak demokratické...

K. Jakubec 22.5.2019 15:20

A jak ty investice vypadaly pane ? Předražené násobně vše co šlo . Náhodný výběr - letadla CASA , pandury , dálnice s mosty co se hroutily hned po dokončení , Promopro , IT zakázky nejen u Drábka atd . A to na poslední chvíli Nečas zarazil Kalouskovi jeho pokus o majstrstyk- ekologická zakázka za 130 miliardy Kč kterou Babiš nakonec vysoutěžil tuším za 35 miliard Kč....jo , to se to investovalo . A kradlo . I kvůli Babišovi zlatý penězovod skončil , proto ta nenávist vůči němu .

P. Skřivan 22.5.2019 15:35

No kradlo se v každé hospodě, to také zarazil. ... a zvýšil příjmy státu. ... akorát tím fakticky zvedl daně, takže se to projevilo tím, že hospody zdražily a trošku se státu zvedly příjmy. On stát těch příjmů už bere hodně, takže stále více bere, ale stále méně dostává. 50% je prostě magická hranice.

Jsem zvědav, zda některá vláda, někdy začne taky šetřit výdaje. Tedy výdaje, které utrácí sama.

E. Novotny 22.5.2019 14:44

O Vaši mentální kondici jsem již psal. Ale přesto ještě jednu si neodpustím. A čím to je, že Babiš sestavuje v době nejdelšího světového (čili nebabišového) růstu rozpočet se schodkem? Celému světu se daří (vyjma bolševických skanzenů) - teď je totiž nejdelší růstová fáze za celé dekády. Má se nyní ukládat a investovat, aby bylo v době recese z čeho čerpat. Ale to byste musel v té hlavě něco mít jiného než koblihu a vzduchové kapsy.

A. Novák 22.5.2019 15:27

najděte si, jaké schodky plánoval v období růstu Kalousek...

Premium

Gott šel měsíc před smrtí do Archivu bezpečnostních složek. Měl čisté svědomí, říká Špátová

Dokumentarista Olga Malířová Špátová. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Ten titulek musím hned opravit, protože Olga Špátová s Karlem Gottem prožila vlastně roky dva. Už před deseti lety, k...

Premium

Audioknížka o životě Jeana-Paula Belmonda, vyprávěná Jiřím Krampolem. Zcela zdarma

Belmondo Mých tisíc životů | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Jiří Krampol daboval Belmonda ve 28 filmech a jeho hlas je tak s tímto hercem téměř neoddělitelně spojen. Stylově tedy...

Premium

Červenobílý život na hraně. Čína se zlobí, Tvrdík i celá Slavie trnou

ilustrační snímek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Žádná legrace to není. Aspoň pro slávisty určitě ne. Sám prezident republiky naznačil, že do slavného fotbalového klubu...