Pátek 14. června 2024, svátek má Roland
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Na Mallorce se zřítila restaurace. Čtyři mrtví, dalších šestnáct lidí se zranilo

Svět

  23:03aktualizováno  24. května 11:30
Po pádu části budovy přímořské restaurace ve městě Palma na španělském ostrově Mallorca večer zemřeli nejméně čtyři lidé. Dalších šestnáct lidí je vážně zraněných. Příčinou by podle policie mohla být nadměrná hmotnost na terase restaurace. Na místo vyrazili kromě zdravotnických záchranářů, policistů a hasičů také psychologové, mezi oběťmi by neměli být čeští občané.

Podle dosavadních informací se zřítila terasa dvoupatrové restaurace Medusa Beach Club, která se nachází na pobřežní promenádě středomořského letoviska.

O život na místě přišly dvě mladé německé ženy ve věku 20 a 30 let a také třiadvacetiletá španělská zaměstnankyně baru a čtyřiačtyřicetiletý muž ze Senegalu, uvedla policie.

Z dalších 16 zraněných je jich sedm v kritickém stavu, zbylých devět se nachází s těžkými zraněními mimo ohrožení života, píše agentura DPA. Podle agentury Reuters místní média původně informovala až o 27 zraněných.

Příčina neštěstí se vyšetřuje, ale podle mluvčího místní policie se terasa mohla zřítit kvůli nadměrné hmotnosti na ní. Podle BBC se lidé propadli dolů na místo, kde byli zákazníci a pracovníci restaurace.

Záchranáři poté prohledávali trosky, neboť panovaly obavy, že v nich mohli uváznout další lidé. Úřady proto vyzvaly všechny v okolí k tichosti, aby záchranáři mohli slyšet hlasy přeživších.

Na místo vyrazili kromě zdravotnických záchranářů, policistů a hasičů také psychologové. Většina z lidí postižených neštěstím jsou cizinci a turisté.

„Podle informace našeho honorárního konzulátu Palma de Mallorca by mezi oběťmi neměli být občané ČR,“ sdělil dnes ČTK mluvčí českého ministerstva zahraničí Daniel Drake.

Španělský premiér Pedro Sánchez vyjádřil soustrast rodinám obětí a popřál brzké uzdravení zraněným. Vláda je podle něj připravena vyslat místním úřadům potřebnou pomoc.

Mallorca je největším z Baleárských ostrovů, které se nacházejí ve Středozemním moři. Patří mezi oblíbené turistické destinace, jen loni ji podle BBC navštívilo více než 17 milionů lidí.

Mapy poskytuje © SHOCart a přispěvatelé OpenStreetMap. Společnost SHOCart je tradiční vydavatel turistických a cykloturistických map a atlasů. Více na www.shocart.cz

Autoři: ,

Opalovací krém pro miminka: Jaký vybrat?
Opalovací krém pro miminka: Jaký vybrat?

Pokožka novorozenců a kojenců je tenká, zranitelná a má méně melaninu, což je pigment, který chrání pokožku před slunečním zářením. Kůže miminka je...