Pondělí 26. září 2022, svátek má Andrea
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Stádo slonů opustilo rezervaci a přišlo k čínskému velkoměstu. Urazilo při tom 500 kilometrů

Svět

  15:33
PEKING - K sedmimilionovému čínskému městu Kchun-ming se ve středu přiblížilo stádo 15 slonů, kteří před nedávnem opustili z neznámých důvodů přírodní rezervaci na jihu Číny a od té doby urazili vzdálenost 500 kilometrů. Sloni při své cestě způsobili škody v zemědělství za 6,8 milionu jüanů (22,3 milionu Kč) a úřady se je nyní snaží udržet mimo obydlené oblasti, napsala agentura AP.

Stádo, žijící v oblasti poblíž města Pchu-er, známé pěstováním čaje, mělo původně 16 členů. Dva sloni se ale vrátili domů, zatímco jedno mládě se během cesty narodilo. Dnes byli chobotnatci spatřeni v okolí města Jü-si, asi 20 kilometrů od Kchun-mingu.

Sloni se procházeli i po silnici.
Sloni putují Čínou.

Skupinu slonů sleduje 360 lidí se 76 auty a devíti drony, napsala agentura Nová Čína. K odlákání zvířat od města je jako návnada využívána potrava, vztyčeny byly bariéry. Policie v provincii Jün-nan, která hraničí s Vietnamem, Laosem a Barmou, rovněž blokuje dopravu tam, kde sloni přecházejí silnice.

Expert na slony Čchen Ming-jung agentuře Nová Čína řekl, že se jedná o nejdelší migraci slonů zaznamenanou v Číně. Podle Čchena je možné, že stádo má „nezkušeného vůdce, který ho zavedl na špatnou cestu“. Agentura Nová Čína rovněž připomněla, že v lesních porostech je stále méně jedlých rostlin, což vytváří na zvířata tlak, aby se přesouvala do jiných oblastí.

Minulý týden se zmíněné stádo slonů procházelo šest hodin po městě E-šan, jehož obyvatelé byli varováni, aby neopouštěli domovy.

Autor:

Test kočičích kapsiček. I z krmiva za deset korun může zvíře dostat vše

Premium Kočky nám sice někdy připadají mlsné, ale ony jen v miskách hledají to, co jejich tělu prospívá nejvíc: maso plné...

Extra steh po porodu navíc? Rodičky děsí ponižující husband stitch

Premium Přivést dítě na svět znamená pro většinu žen prožít si mnoho vypjatých chvil. Vyrovnat se s průběhem porodu nemusí být...

Zesnulá královna bude i za stovky let vypadat jako živá, říká balzamovač

Premium Trvající pieta ve Velké Británii za zesnulou královnu Alžbětu II. a vystavení rakve vyvolává mimo jiné řadu otázek...

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!

Mohlo by vás zajímat