Čtvrtek 16. září 2021, svátek má Ludmila
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Stádo slonů opustilo rezervaci a přišlo k čínskému velkoměstu. Urazilo při tom 500 kilometrů

Svět

  15:33
PEKING - K sedmimilionovému čínskému městu Kchun-ming se ve středu přiblížilo stádo 15 slonů, kteří před nedávnem opustili z neznámých důvodů přírodní rezervaci na jihu Číny a od té doby urazili vzdálenost 500 kilometrů. Sloni při své cestě způsobili škody v zemědělství za 6,8 milionu jüanů (22,3 milionu Kč) a úřady se je nyní snaží udržet mimo obydlené oblasti, napsala agentura AP.

Stádo, žijící v oblasti poblíž města Pchu-er, známé pěstováním čaje, mělo původně 16 členů. Dva sloni se ale vrátili domů, zatímco jedno mládě se během cesty narodilo. Dnes byli chobotnatci spatřeni v okolí města Jü-si, asi 20 kilometrů od Kchun-mingu.

Sloni se procházeli i po silnici.
Sloni putují Čínou.

Skupinu slonů sleduje 360 lidí se 76 auty a devíti drony, napsala agentura Nová Čína. K odlákání zvířat od města je jako návnada využívána potrava, vztyčeny byly bariéry. Policie v provincii Jün-nan, která hraničí s Vietnamem, Laosem a Barmou, rovněž blokuje dopravu tam, kde sloni přecházejí silnice.

Expert na slony Čchen Ming-jung agentuře Nová Čína řekl, že se jedná o nejdelší migraci slonů zaznamenanou v Číně. Podle Čchena je možné, že stádo má „nezkušeného vůdce, který ho zavedl na špatnou cestu“. Agentura Nová Čína rovněž připomněla, že v lesních porostech je stále méně jedlých rostlin, což vytváří na zvířata tlak, aby se přesouvala do jiných oblastí.

Minulý týden se zmíněné stádo slonů procházelo šest hodin po městě E-šan, jehož obyvatelé byli varováni, aby neopouštěli domovy.

Autor:

Nesmysly o inflaci v Česku. Znovu bude nízká, uvidíte, tvrdí ekonom Michl

Premium ČSÚ zveřejnil, že inflace je nejvyšší od roku 2008, 4,1 %. Hned v pátek jsem k tomu vydal v MF DNES článek „Nebojte se...

Chci přidat 20 tisíc. Generaci Z kuráž nechybí, s trpělivostí už je to horší

Premium Sedmatřicetiletý Libor vede pobočku banky v krajském městě. Za poslední měsíce přijal několik mladých lidí, dvacátníků...

Hladovění je to nejlepší, co pro sebe lidé mohou udělat, říká neurolog

Jde o největší problém současné medicíny, a to bez ohledu na covid-19 - Alzheimerova nemoc, nejčastější typ demence....

TESTOVÁNÍ: Hledáme 35 testerek, které vyzkouší balíček s péčí o ruce od Indulony
TESTOVÁNÍ: Hledáme 35 testerek, které vyzkouší balíček s péčí o ruce od Indulony

Péče a hygiena rukou je velmi důležitá, zároveň ale musí být i citlivá. Nyní vybíráme 35 testerek, které budou mít možnost vyhrát balíček od...

Mohlo by vás zajímat