Čtvrtek 22. února 2024, svátek má Petr
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Stárnoucí sexbomba bojuje proti nucenému vykrmování hus. Míří do Francie

Vladimír Putin

  15:29
PAŘÍŽ - Francouzský parlament zažije v úterý nečekanou návštěvu. Do pařížského Palais Bourbon totiž zamíří americká herečka Pamela Andersonová. Hvězda, kterou proslavila role v seriálu Pobřežní hlídka, přijede před poslance Národního shromáždění obhajovat návrh zákona, jenž má zakázat nucené vykrmování hus pro produkci známé speciality foie gras.

Francouzští ekologové doufají, že Pamela Andersonová přitáhne pozornost k návrhu zákona, který omezí produkci husích jater. foto: August Fairchild / Shutterstock.com

Andersonovou pozvala do Paříže poslankyně zelených Laurence Abeilleová, aby projednávání zákona co nejvíce medializovala.

A poslankyně svůj cíl ani neskrývá: „Je zde díky naší spolupráci s nadací Brigitte Bardotové... Pomůže to udělat rozruch,“ přiznala televiznímu kanálu BFMTV. Debatu o zákazu prý mezi poslanci není lehké prosadit, a tak by jejich pozornost mělo alespoň upoutat 30minutové vystoupení Andersonové.

Pamela Anderson i George Clooney bojují za záchranu Arktidy

Herečku přitom ekologové nezvolili náhodou – Andersonová se dlouhodobě angažuje v boji za ochranu zvířat a je aktivní v asociaci PETA a v již zmíněné nadaci Brigitte Bardotové.

Herečka žijící v kalifornském Malibu se už vloni s podobným posláním objevila v Kremlu. V prosinci tam u ruského prezidenta Vladimira Putina lobbovala proti lovu velryb.

Vychází poslední Playboy s nahými ženami. Ňadra odhalila Pamela Andersonová

Přítomnost kontroverzní hvězdy, která se vloni opět nechala fotit nahá pro časopis Playboy, vyvolala ve Francii uštěpačné reakce. „Jsem překvapená ze sarkastických reakcí, které jsem si vyslechla. Jako žena životní dráhu a svobodu Pamely Andersonové respektuji,“ řekla poslankyně Abeilleová deníku Le Figaro.

Autor:

Milovníci šití, pozor! Vyhrajte balíček pro šicí nadšence od Funny Bunny
Milovníci šití, pozor! Vyhrajte balíček pro šicí nadšence od Funny Bunny

Tentokrát přinášíme soutěž pro všechny kreativní duše, které milují práci s látkami. Tři výherci získají šicí balíček od Funny Bunny, který dodá...