Neděle 23. června 2024, svátek má Zdeňka
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Vychází poslední Playboy s nahými ženami. Ňadra odhalila Pamela Andersonová

Lidé

  16:53
Druhý prosincový pátek vychází poslední číslo časopisu Playboy, ve kterém se objeví nahé ženy. Role poslední nahé celebrity se zhostila blonďatá americká herečka Pamela Andersonová.

Pamela Andersonová foto: Reuters

Poslední nahou „dívkou měsíce“, v pořadí 749. playmate, se stane pětadvacetiletá blondýnka Kristy Garettová, která se narodila v Gruzii a vyrůstala v Rusku.

Zakladatelem Playboye je Američan Hugh Hefner (89), který prohlásil, že „před Playboyem vlastně lidé vůbec neměli sexuální život, ten jsme vynašli až my“. Původně se časopis měl jmenovat Stag party (Pánská jízda), na poslední chvíli ale Hefner zvolil název Playboy. Měsíčník poskytuje informace z oblasti módy, sportu, technických vymožeností, luxusního zboží, cestování nebo automobilismu. Součástí Playboye jsou také profily osobností a rozhovory. K největším tahákům časopisu ale bezesporu patří erotické fotografie žen.

Pilotní výtisk časopisu proslavila tehdy ještě nepříliš známá filmová hvězdička Marilyn Monroeová na titulku a její odhalené fotky uvnitř. První Playboy vyšel bez známé siluety zajíčka s motýlkem. Slavné logo i první playmate (dívka měsíce), kterou se stala herečka a modelka Margie Harrisonová, se objevily až v lednu 1954.

Pilotní výtisk časopisu proslavila tehdy ještě nepříliš známá filmová hvězdička...
Pamela Andersonová v Playboyi

V 50. letech byly akty velmi umírněné a modelky často polozahalené. Snímky v Playboy nikdy netrpěly vulgárností a přílišnou popisností - obnažený dívčí klín se tam začal prezentovat až začátkem 70. let.

Playmate se nejčastěji stávaly dívky kolem dvaadvaceti let, nejstarší „dívkou měsíce“ byla v lednu 2003 americká modelka Rebecca Anne Ramosová ve věku 35 let. Naopak, nejmladší playmate v historii se stala v lednu 1958 teprve šestnáctiletá modelka Elizabeth Ann Robertsová. Kvůli jejím nahým fotkám stanul Hefner před soudem, byl ale zproštěn obvinění, neboť matka Robertsové před focením podepsala prohlášení, ve kterém tvrdila, že její dceři již bylo 18 let.

Caroline „Tula“ Cosseyová se v roce 1981 objevila na obálce známého časopisu Playboy.

Svoji odhalenou krásu ukázaly v Playboy i slavné osobnosti: Bond-girl Ursula Andressová (1965), herečka Kim Basingerová (1983), zpěvačka Madonna (1985), herečka Pamela Andersonová (1990), zpěvačka Samantha Foxová (1996) nebo německá krasobruslařka Katarina Wittová (1998).

I v příštím roce se budou na stránkách Playboye vyskytovat svůdně pózující ženy, vždy ale oblečené. Konec nahoty je součástí chystaných změn časopisu, které odsouhlasil devětaosmdesátiletý zakladatel Playboye Hefner. Nápad vyšel z hlavy výrazně mladšího šéfeditora Coryho Jonese.

Autoři: ,

Jan Kempa: Správný muž se nestydí své ženě projevovat lásku
Jan Kempa: Správný muž se nestydí své ženě projevovat lásku

Profesionální trenér sportovců-profesionálů i hobbíků, vytrvalec a závodník, Jan Kempa, je mužem činu. Svůj život obrátil v patnácti doslova...