Neděle 25. února 2024, svátek má Liliana
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

V Itálii byli zatčeni dva lidé za hackerství proti zbrojařskému koncernu Leonardo

Svět

  16:03
Řím - Italská policie v sobotu zatkla manažera a bývalého zaměstnance zbrojařského koncernu Leonardo v souvislosti s hackerskými útoky na počítače firmy, jejichž cílem bylo ukrást citlivé informace. Informuje o tom agentura Reuters s odvoláním na prokuraturu v Neapoli.

Italská policie (ilustrační snímek). foto: Shutterstock

Případ znamená pro společnost potenciálně značné problémy. Leonardo se kromě aktivit v leteckém a kosmickém průmyslu zaměřuje právě na kybernetickou bezpečnost, jedním z jejích zákazníků je Severoatlantická aliance.

Neapolská prokuratura uvedla, že bývalý zaměstnanec oddělení kybernetické bezpečnosti je podezřelý, že používal takzvaný malware, aby napadl 94 počítačů a dostal z nich „utajované informace, které měly pro firmu významnou hodnotu“. Odcizil je „k nezákonným účelům, které jsou nadále předmětem vyšetřování“. Prý se to dělo v letech 2015 až 2017. Druhý zatčený ve firmě vede tým, který má na starosti její obranu před hackerskými útoky. Prý se snažil manipulovat s důkazy tak, aby vyšetřovatele zmátl.

Společnost Leonardo se zatím v případu nevyjádřila, píše Reuters.

Autor:

Nuda v BRuNU nehrozí. Vyhrajte vstupenky do zábavního parku
Nuda v BRuNU nehrozí. Vyhrajte vstupenky do zábavního parku

V Moravské metropoli se rozkládá zábavní park BRuNO, který přináší nekonečné možnosti pro aktivní odpočinek jak pro děti, tak i pro dospělé. Maskot...