Pondělí 26. února 2024, svátek má Dorota
130 let

Lidovky.cz

V Panamě zadrželi kočku, která pašovala drogy do vězení. Měla dva balíčky připevněné na těle

Svět

  7:56
Panama - Odsouzení ve věznici v Panamě vymysleli další způsob, jak propašovat za mříže drogy. Tentokrát jim ale pokus nevyšel - kočka, která se s balíčkem pod krkem plížila do káznice, neunikla vězeňské ostraze. Informovala o tom agentura AFP.
ilustrační snímek

ilustrační snímek foto: Wikimedia

V obrázcích Maradony pašoval přes dva kilogramy kokainu. Byly to neobvykle silné obrázky

Kočičí pašeračku zadrželi minulý pátek v blízkosti věznice v Nueva Esperanza, která leží asi 80 kilometrů od panamské metropole. Dva malé balíčky s bílým práškem měla připevněné na těle kouskem látky. Kočka skončila v místním útulku a vedení věznice s asi 1700 trestanci nyní vyšetřuje, kdo zvíře takto využil.

Šéf panamské vězeňské služby Andrés Gutiérrez uvedl, že ostraha v panamských věznicích eviduje různé způsoby, jak se vězni snaží dostat za mříže drogy. Využívají například i holuby či drony. V případě kočky ji zřejmě nějakou dobu krmili, aby ji naučili chodit do prostor věznice.

Policie obvinila 15 osob za pašování drog do valdické věznice. Mezi nimi je i babička vězněného

Ve způsobu pašování drog jsou vynalézaví i členové narkokartelů v jiných zemích Latinské Ameriky. Kupříkladu kolumbijská policie loni odhalila ženy, které se nechaly najmout jako kurýrky a kokain pašovaly přes hranice v prsních implantátech voperovaných do prsou či lýtek.

Mexický kartel zas dříve pašoval balíčky kokainu v barelech s chilli omáčkou a v Los Angeles našli před několika lety celníci kokain i ve velikonočních vajíčkách - udivilo je, že vajíčka veze muž z Kolumbie dva dny před Vánoci.

Autor:

Rozdáváme kosmetiku Childs Farm Baby Oatderma ZDARMA
Rozdáváme kosmetiku Childs Farm Baby Oatderma ZDARMA

Maminko, svědí! Trápí vaše dítě citlivá a suchá pokožka? Bojujete s atopickým ekzémem? Právě teď má 20 testerů možnost vyzkoušet zklidňující a...