Neděle 23. června 2024, svátek má Zdeňka
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Svět

V Rumunsku vyšetřují smrt ženy, která začala hořela na operačním stole

Nemocnice - ilustrační foto

Nemocnice - ilustrační foto foto: Shutterstock

BUKUREŠŤ - Rumunské úřady vyšetřují smrt pacientky, jež zemřela kvůli rozsáhlým popáleninám, které utrpěla během operace slinivky přímo na operačním sále. Informoval o tom server BBC. Plánovaný chirurgický zákrok skončil tragicky poté, co se ženě přímo na těle vzňal při použití elektrického skalpelu dezinfekční roztok.
  8:27

Nehoda se stala v nemocnici Floreasca v Bukurešti už před Vánoci, kde se 66letá pacientka měla podrobit operaci kvůli rakovině slinivky. Lékaři však porušili pravidla, když navzdory použití dezinfekce obsahující alkohol chtěli operovat elektrickým nástrojem. Alkoholovou dezinfekci aplikovali kvůli tomu, že pacientka trpěla alergií na jód.

Dezinfekce se při styku s elektrickým skalpelem vzňala a než zdravotníci stihli oheň uhasit, utrpěla žena vážné popáleniny na 40 procentech těla. Po týdnu v nemocnici zemřela.

„Doufám, že se z tohoto politováníhodného incidentu poučíme... uděláme vše proto, abychom zjistili pravdu,“ uvedl ve svém prohlášení ministr zdravotnictví Victor Costache. Případ vyšetřuje policie.

Autor:

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!