Úterý 16. dubna 2024, svátek má Irena
130 let

Lidovky.cz

Svět

V Německu havaroval FlixBus mířící z Prahy do Hamburku. Autobus se obrátil na bok, několik lidí bylo zraněno

V Německu se převrátil FlixBus jedoucí z Prahy do Hamburku. foto: ČTK

Berlín - Několik zraněných si v sobotu ráno v Německu vyžádala nehoda autobusu společnosti FlixBus, který mířil z Prahy do Hamburku. Třicítka lidí byla převezena do nemocnic, nejméně 18 z nich ale bylo již propuštěno, informovala agentura DPA. Tři osoby utrpěly středně těžká zranění. Lidé v autobusu byli podle německé policie z Česka, Německa, Británie, Turecka, Rumunska, Albánie, Číny, Indie a Egypta. Děti mezi nimi nebyly.
  10:19aktualizováno  15:43

Na dálnici D2 se kvůli nehodě kamionu a dodávky vytvořila osmikilometrová kolona. Na místě zasahoval vrtulník

Vedoucí lékař záchranné služby Alexander Stahn severoněmecké rozhlasové a televizní stanici NDR řekl, že většina cestujících z autobusu byla zraněna lehce nebo zůstala nezraněna; čtyři cestující podle něj utrpěli středně těžké zranění. 

Společnost uvedla, že v autobusu bylo 30 pasažérů a dva řidiči. Agentura DPA s odvoláním na německou policii původně oznámila 31 zraněných, z nich 28 lehce. Podle společnosti FlixBus bylo již 18 lidí z nemocnice propuštěno a mohli pokračovat v cestě do Hamburku.

K nehodě, při níž se autobus obrátil na bok, došlo brzy ráno na dálnici A24 poblíž Wöbbelinu v Meklenbursku-Předním Pomořansku. Příčina neštěstí se vyšetřuje, podle policejního mluvčího v Rostocku se mohlo jednat o mikrospánek řidiče. 

„Můžeme potvrdit, že byly dodrženy doby řízení a odpočinku,“ sdělila DPA společnost FlixBus. 

Společnost uvedla, že v autobusu bylo 30 pasažérů a dva řidiči. Všichni byli...
Při nehodě se zranilo několik lidí, příčina se vyšetřuje.

Mluvčí FlixBusu Martina Čmielová nehodu na dotaz ČTK potvrdila. „FlixBus s lítostí potvrzuje, že autobus provozovaný pod značkou FlixBus, který byl dnes na cestě mezi Prahou a Hamburkem, měl kolem 5:45 ráno poblíž města Ludwigslust nehodu. Podle našich aktuálních informací byli při nehodě zraněni tři cestující,“ napsala.

„V době nehody bylo na palubě celkem 30 cestujících a dva řidiči. V současné době směřujeme veškeré úsilí k objasnění situace. FlixBus je v úzkém kontaktu s místními úřady a policií,“ uvedla dále Čmielová. Mluvčí dodala, že lidé nemusí při rezervaci jízdenek uvádět národnost, takže společnost zatím neví, kolik bylo v autobusu Čechů.

České velvyslanectví v Berlíně sdělilo ČTK, že kvůli nehodě se na konzulární a ani na diplomatickou službu zatím nikdo neobrátil.

Na místo neštěstí bylo vysláno 40 záchranářů a šest sborů dobrovolných hasičů s 68 členy i vrtulník, ten ale nakonec nebyl potřeba a mohl se vrátit na svou základnu, informovala agentura DPA. Kvůli nehodě byla také uzavřena část dálnice mezi sjezdy na Wöbbelin a Hagenow ve směru na Hamburk.

Autor:

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!