Neděle 23. června 2024, svátek má Zdeňka
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Svět

VIDEO: Rozzlobení demonstranti vrhali na chilské policisty zápalné lahve, dvě ‚ženy zákona‘ jsou ve vážném stavu

Hořící policistka při zásahu na protestech v Chile foto: Reuters

Santiago de Chile - Během pondělních protestů v chilském Santiagu byly masivně popáleny dvě policistky. Podle policie jsou obě ve vážném stavu v nemocnici. Na fotkách jednu z nich zachytili přítomní fotografové z agentury Reuters.
  16:30

Policisté se při pondělních nepokojích pokusili demonstranty uklidnit a rozehnat. Fotografům Reuters se podařilo hořící policistku zachytit právě při večerním vyčištění náměstí. „Uvědomil jsem si, že jedna z policistek byla zapálena. Její kolegové ji pak hasili.“ popisoval pro Reuters.com jeden z fotografů.

Demonstranti vhodili na zasahující policisty zápalnou láhev. Ta zasáhla dvě policistky, které podle agentury Reuters leží s těžkými popáleninami v obličeji na jednotce intenzivní péče.

Zasahující policisté při pondělních nepokojích v Chile
Hořící policistka v Chile

Chilský ministr vnitra Gonzalo Blumel navštívil obě ženy v pondělí večer v nemocnici, útok na ně odsoudil. „Jednalo se o násilnou, zbabělou agresi proti dvěma policistům, kteří pracovali na ochraně bezpečnosti našich krajanů,“ cituje Blumela agentura Reuters.

Protesty v Chile kvůli zdražení jízdenek si už vyžádaly 11 mrtvých, polovina stanic metra je zničená

Nepokoje v Chile začaly už před dvěma týdny kvůli dalšímu zdražení jízdného v hromadné dopravě a dlouhodobé neochotě vlády řešit sociální nerovnost. Ačkoliv jsou tyto protesty označovány za nejhorší od roku 1990, prezident Sebastián Piñera v úterním rozhovoru pro BBC oznámil, že nehodlá odstoupit.

Protesty už si vyžádaly na 23 obětí. Další zhruba tisícovka lidí je vážně zraněná.

Autor:

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!