Co se děje v ukrajinském štábu? Záhadné incidenty i uniklé návrhy Zelenského ukazují, že vidíme jen výřez

Premium

Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj promluvil k lídrům zemí Rady Evropy během summitu v Reykjavíku. (16. května 2023) | foto: ČTK

  12:00aktualizováno  14:00
Zelenskyj jako rozvážný lídr versus despotický vůdce s nebezpečnými nápady. Pochybnosti přináší informace, které nedávno přinesl americký deník Washington Post (WP). S odvoláním na dokumenty uniklé přičiněním příslušníka letecké národní gardy Jacka Teixeiry je možné vidět Zelenského v trochu jiném světle, než jsme běžně zvyklí z mainstreamových médií.

Celý článek je jen pro členy

Chcete číst prémiové texty bez omezení?

Předplatit

Konkrétně koncem ledna měl Zelenskyj podle WP navrhovat úder na Rusko, kdy by ukrajinská armáda pronikla na ruské území a zabrala by nespecifikovaná města, aby měla jeho země výhodu při jednání s Moskvou. Koncem února na schůzce se šéfem armády generálem Valerijem Zalužným vyjádřil prezident zklamání, že jeho země nemá rakety s dostatečně dlouhým doletem k útokům na soustředění ruských sil ve své vlasti, a zasazoval se „o údery na nespecifikovaná místa v Rostově na Donu“ za použití dronů.

Dočtěte tento exkluzivní článek s předplatným iDNES Premium

Měsíční

99
Předplatit
Flexibilní, bez závazků
Automatické obnovování

Roční

989
Předplatit
Nejlepší poměr cena/výkon
Ušetříte 17%

Dvouleté

1 889
Předplatit
Nejvýhodnější
Ušetříte 20%

Připojte se ještě dnes a získejte:

  • Neomezený přístup k obsahu Lidovky.cz, iDNES.cz a Expres.cz
  • Více než 50 000 prémiových článků od renomovaných autorů
  • Přístup k našim novinám a časopisům online a zdarma ve čtečce
Více o iDNES Premium
Máte už předplatné? Přihlásit se
Vstoupit do diskuse (36 příspěvků)
Nastavte si velikost písma, podle vašich preferencí.