Balaštík vystřílel Zlínu tři body

Hokejová extraliga: trenér Zdeněk Venera slavil výhru nad „svými“ Karlovými Vary

ZLÍN Dva góly Jaroslava Balaštíka vynesly hokejistům Zlína vítězství 2:0 nad Karlovými Vary. V předehrávce druhého kola extraligy vychytal domácí brankář Igor Murín první nulu v nové sezoně a zlínský tým před svými fanoušky odčinil úvodní vysokou porážku v Plzni. Zlín – Karlovy Vary 2:0 Zápas měl pikantní příchuť pro zlínského trenéra Zdeňka Veneru, který v předchozích třech sezonách vedl právě západočeský klub. Před utkáním se příznivci rozloučili s dlouholetým zlínským kapitánem Miroslavem Okálem, jehož dres byl po letním ukončení kariéry vyvěšen pod střechu zlínské haly.

„Takový zápas jsme potřebovali, získali jsme tři body se silným soupeřem. Vítězství je vydřené, i techničtí hráči, jako je Leška, obětavě padali do střel soupeře. Škoda, že jsme dnes nemohli vyhlásit dvě ceny pro nejlepšího hráče, kromě Jaroslava Balaštíka by si to zasloužil Igor Murín. Podal fantastický výkon a na naší výhře má hlavní zásluhu,“ tvářil se nadmíru spokojeně trenér vítězů Zdeněk Venera.

Domácí poprvé udeřili ve 23. minutě. Köhler, který v elitním útoku nahradil zraněného Záhorovského, našel přesným pasem Balaštíka a ten střelou mezi Sáblíkovy betony otevřel skóre.

Karlovarští mohli vyrovnat prakticky z protiútoku, jenže kapitán Skuhravý trefil jen tyčku. Pojistku odmítl domácí Leška, který tváří v tvář Sáblíkovi nedal. Rozhodující chvíle přišla osm minut před koncem: Leška ve středním pásmu získal puk, posunul ho na Balaštíka a jeho rána skončila za Sáblíkovými zády. Karlovy Vary už poté nenašly sílu na zvrat.

„Nemůžu říct, že bych byl zklamaný z předvedené hry. Našim hráčům nelze upřít snahu, ale zklamali v koncovce. Navíc jsme špatně hráli přesilovky. To rozhodlo,“ uznal hostující kouč Josef Paleček.

Branky a nahrávky: 23. Balaštík (Köhler), 52. Balaštík (Leška). Rozhodčí: Polák - Bryška, Chytil. Vyloučení: 7:5. Bez využití. Diváci: 3617. Třetiny: 0:0, 1:0, 1:0.