Baroš začal skvěle jako v Liverpoolu

Před měsícem procitl ze střeleckého útlumu v reprezentaci, totéž se podařilo Milanu Barošovi také v dresu Galatasaraye Istanbul. Dvěma góly přispěl k vítězství svého nového klubu 4:3 v Poháru UEFA nad švýcarskou Bellinzonou.

PRAHA Kdo zapátral po Barošově čtvrteční jízdě ve statistikách, brzy zjistil, že tak povedený začátek angažmá nezažil útočník z valašských Vigantic od svého příchodu do Liverpoolu. Na podzim 2002 tehdy vyběhl na trávník v anglické lize poprvé od úvodní minuty a v zápase proti fotbalistům Boltonu a trefil se také dvakrát.

Tři týdny po přestupu do Turecka se dávný scénář opakoval. Baroš dostal poprvé od trenéra Michaela Skibbeho příležitost v základní sestavě. A opět z toho byly dva góly. „Hráči odvedli výbornou práci a přispěli k tomu, že se o tom našem zápase dnes bude mluvit nejvíc ze všech,“ pochválil Skibbe celý tým po divoké sedmibrankové přestřelce v Basileji.

V hodnocení světových agentur byl Baroš jmenován jako nejnebezpečnější hráč vítězů. Kromě toho si fanoušci všimli, že český útočník úspěšně oživil spolupráci se záložníkem Harrym Kewellem. Oba spolu zažili v Liverpoolu spanilou jízdu, která skončila před třemi lety triumfem v Lize mistrů. Velké věci od nich budou fanoušci čekat i nyní v Istanbulu, kde se v roce 2005 odehrálo památné finále.

Nadšení z Barošova výkonu dal najevo i hráčův agent Pavel Paska. „Na takový večer jsme čekali víc než dva roky. V Milanovi je obrovský potenciál, o němž nelze pochybovat, lze mu jen věřit. A dávat mu šanci. Nikdy jsem tomu potenciálu nepřestal věřit, i když všichni kolem pochybovali,“ prohlásil Paska na internetových stránkách své agentury.

Zatímco českým klubům se střelecky nedařilo, v Poháru UEFA gólově zářili kromě Baroše ještě další dva čeští reprezentanti. Cenný byl především gól Marka Jankulovského, kterým nasměroval AC Milán k výhře nad FC Curych. Trápící se italský gigant si spravil náladu po dvou porážkách v domácí soutěži. Jako dobrý tah se pro FC Kodaň ukázalo i nasazení Libora Sionka. Na hřiště FK Moskva se dostal na posledních dvacet minut a v páté minutě nastavení zvrátil vyrovnaný zápas druhou brankou ve prospěch dánského týmu.